SOKOLIK

Szczyt Do Zdobycia

AHOJ! ⛰ Sokolik 642m n.p.m. – drugi, co do wysokości szczyt w Sokolich Górach. Położony około 2h od Wrocławia. My wybraliśmy się na wycieczkę w zeszłym roku, jesienią i było przepięknie!🍂

☀️Trasę zaczynamy od Schroniska Szwajcarka położonego 520 m n.p.m. na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. 🚗Tu parkujemy, możemy rozpalić ognisko oraz jak chcemy przenocować. Następnie ruszamy szlakiem w kierunku Krzyżnej Góry i Sokolika. UWAGA❗️ Obie trasy nie nadają się na spacer z wózkiem! 🚶‍♂️Szlakiem czarnym dojdziemy na Krzyżną Górę natomiast szlakiem czerwonym na Sokolik. Przez pierwsze 500 metrów oba szlaki łączą się. Rozdzielają przy Husyckich Skałach i to tu musimy podjąć decyzje, który szczyt zdobędziemy. Można oczywiście jednego dnia zdobyć Krzyżną Górą i Sokolik. 👨‍👩‍👦‍👦My zdecydowaliśmy się tylko na ten drugi. Rok temu dzieciaki nie były jeszcze miłośnikami pieszych wycieczek i wizja noszenia ich na rękach szybko rozwiała wątpliwości

🌲Szlak na Sokolik biegnie głównie lasem. Otaczają nas liczne skałki, obok których nasze dzieci nie mogą przejść obojętnie. ⏰Dzięki temu niespełna 1 kilometr trasy, który kończy się na Sokoliku zajmuje nam około godziny. Na szczęście przed wejściem na szczyt zlokalizowana jest strefa odpoczynku z ustawionymi ławkami. Tu ładujemy baterie by po metalowych, stromych i wąskich schodach dostać się na taras widokowy. Znajdują się tam dwie ławeczki, z których możemy podziwiać okolicę i wspaniały widok na Krzyżną Górę, a w tle Karkonosze i Góry Kaczawskie.

💚 Sokolik to również Mekka wspinaczy skałkowych. Jest tu ich sporo a trasa, jaką mają do pokonania wygląda ekstremalnie.
Nam wycieczka bardzo się podobała i często ją wspominamy. 🍁Droga powrotna to około 1,5km i poszła nam zdecydowanie sprawniej. Na pewno tu jeszcze wrócimy! Czeka na nas Krzyżna Góra!

📷 Schronisko Szwajcarka – Rafał Kotylak
📷 Zdjęcia krajobrazów – RIMLIGHT STUDIO

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Tags from the story
, ,

Leave a Reply