WROCŁAWSKI TOR WYŚCIGÓW KONNYCH

🐎 Pierwsza Lekcja Jazdy Konnej

AHOJ! 👧🧒 Wakacje to idealny czas żeby zapisać dzieci na pierwszą lekcję jazdy konnej. Wizyta na Partynicach może być świetną okazją do rozpoczęcia nowej przygody i rozwinięcia pasji u dziecka. Kompleks w większości składa się z terenów zielonych, idealnych do zabawy na świeżym powietrzu. Codziennie można przyjrzeć się z bliska koniom, które odpoczywają, relaksują się oraz bawią ze sobą na ogólnodostępnych padokach.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych to miejsce bardzo lubiane przez najmłodszych. „Oprowadzanki” na licznych festynach, trwające zwykle 5 minut, cieszą się bardzo dużą popularnością i wystarczą żeby załapać bakcyla. Lekcje z instruktorem sprawią, że dzieci pokochają jeździectwo!

🐴 Jak zapisać dziecko na pierwszą lekcję jazdy konnej?
Na pierwsze zajęcia zapisujemy dziecko poprzez stronę www.bilety.torpartynice.pl. Strona działa całodobowo (na zajęcia w dniu bieżącym trzeba zapisywać się telefonicznie 691-495-923). Pamiętajcie, że dzieci zapisujemy na kuce, a młodzież na duże konie. Na zajęcia stawiamy się punktualnie i odpowiednio ubrani – obowiązuje strój jeździecki: bryczesy lub długie niekrępujące ruchów spodnie, pełne buty zakrywające palce oraz kask jeździecki. Kaski udostępniane są bezpłatnie.

Ile kosztuje pierwsza lekcja jazdy konnej?
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych prowadzi zajęcia dla dzieci mających już 3 latka. Są to zajęcia ogólnorozwojowe.
➡️ Oferta dla najmłodszych dzieci (3-6lat): 20 minutowe zajęcia indywidualne w cenie 25zł. Jazda na oklep, z elementami nauki równowagi i prawidłowej pracy dosiadu.
➡️ Nauka jazdy konnej na kucach: 30 minutowe zajęcia indywidualne na lonży w cenie 65zł (w karnecie 55zł). Poprzez specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń dzieciaki nauczą się: podzielności uwagi, orientacji przestrzennej oraz koordynacji ruchowej.

Pierwsza lekcja jazdy konnej:
1️⃣ Nasza przygoda z jeździectwem na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych rozpoczyna się przywitaniem z instruktorami. To właśnie ich wysiłek i zaangażowanie ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób będziemy traktować konie i z jakim nastawieniem będziemy przychodzić na kolejne zajęcia. Instruktor pomaga dzieciakom rozwinąć w sobie takie cechy jak zdecydowanie, pewność siebie, ale także cierpliwość i pokorę. Nasze chłopaki miały przyjemność ćwiczyć pod okiem Ani Skrzypek i Tomasza Ogonowskiego i należą im się ogromne podziękowania za profesjonalizm i serce, które włożyli w zajęcia. Jak wiecie chłopcy nie należą ani do spokojnych, ani zdyscyplinowanych a po godzinnych zajęciach z Anią i Tomkiem trwały negocjacje i prośby o jeszcze jedno „kółeczko” na koniu.
2️⃣ Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiego spacer po stajni. Chłopcy dowiedzieli się jak żyją konie, poznali ich zwyczaje, dowiedzieli się co lubią, a za czym nie przepadają. Instruktorzy przekazali najważniejsze informacje o tym jak należy zachować się przy zwierzętach: nie można wykonywać gwałtownych ruchów, nie wolno krzyczeć i bez ostrzeżenia podchodzić, szczególnie od tylnej strony.
3️⃣ Następnie przeszliśmy do pielęgnacji i budowania relacji z koniem poprzez czyszczenie i siodłanie. Chłopcy ubrali kaski i przy pomocy instruktorów usiedli na koniu.
4️⃣ Zrobili krótki spacer wkoło stajni i wjechali do hali. To właśnie tu stawiamy pierwsze kroki na lonży, czyli długiej lince, na której instruktor trzyma konia, poruszającego się powoli po okręgu. Szczerze mówiąc myślałam, że lada moment zajęcia się zakończą, najfajniejsze było jednak dopiero przed nami!
5️⃣ Instruktorzy przeszli do ćwiczeń ogólnorozwojowych, które bardzo przypadły chłopcom do gustu: dotykanie uszu i ogona konia – naprzemiennie prawą i lewą ręką, obejmowanie konia, kręcenie „młynka”, siadanie bokiem w siodle, jazda tyłem itp. Dzięki tym ćwiczeniom dzieciaki rozgrzały mięśnie i poczuły się pewniej jadąc na koniu. Nauczyli się także prostych komend oraz przekonali się jak to jest wrzucić kolejny bieg i poczuć prędkość podczas jazdy konnej.
6️⃣ Zajęcia zakończyliśmy odprowadzając konie do stajni i umawiając się na kolejną lekcję!

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul Zwycięska 2, 53-033 Wrocław.
🚗 Parking na terenie WTWK. Na teren kompleksu można wjechać samochodem, jednak należy przestrzegać ograniczenia prędkości do 10 km/h.
☎️ 71 3334517, 691495923 (w tygodniu, w godz 8:00-14:00)
💵 Cennik jazdy rekreacyjnej kliknij tutaj!
➡️ Wyższa Szkółka Jazdy Wrocław Partynice . Oferta kliknij tutaj!
🗓 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych jest czynny przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, w godz. 7:00-21:00.
🎫 Wstęp na obiekt, również podczas dni wyścigowych, jest bezpłatny.
🌳 Zdecydowaną większość kompleksu stanowią zielone tereny rekreacyjne, idealne do letniego piknikowania.
🚶‍♂️ Wokół toru wyścigów konnych wytyczono ścieżkę pieszo-biegową o długości 3,5 km.
🧗‍♂️ Na terenie WTWK znajduje się park linowy, który jest doskonałym miejscem rekreacji dla całej rodziny. Więcej informacji kliknij tutaj!
🍲 W części rekreacyjnej kompleksu znajduje się bistro bar, w którym można zjeść smaczny obiad.
🏇 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych dysponuje 3 krytymi halami jeździeckimi o powierzchni: 2500m2, 1600m2 i 1200 m2, na których w ciągu roku odbywa się wiele halowych zawodów konnych. Największe z nich to: Ogólnopolskie Zawody w Skokach, Mistrzostwa w Jeździe bez Ogłowia, Mistrzostwa Polskiej Ligi Western i Rodeo.
🔹 We wszystkich obiektach kompleksu (część rekreacyjna i wyścigowa) znajdują się ogólnodostępne toalety.

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Leave a Reply