fbpx

ŚCIEŻKA W OBŁOKACH

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 4 Min Czytania

🏞  Skywalk Dolni Morava

AHOJ! 🚶‍♀️🚶‍♂️A gdyby tak pospacerować w chmurach?☁️ Pobujać w obłokach i spędzić czas z rodziną w niesamowitym miejscu? Masz już pomysł! Teraz przejdź do realizacji! 😃 Sprawdź pogodę i ruszaj! ☀️ Ścieżka w obłokach – Skywalk Dolni Morava – oddalona jest od Wrocławia niecałe 2,5h – 145km. Położona w malowniczej wsi 📍 Dolní Morava na wysokości 1116mnp.m. Sky Walk to drewniano – stalowa wieża widokowa zbudowana przez kilku czeskich inżynierów i oddana do użytku 4 lata temu. Z samego szczytu ścieżki rozciągają się przepiękne widoki na Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Moravy.

👣Ścieżka w Obłokach oferuje nie tylko przepiękne widoki, ale też uczy i bawi. 🌳 Na trasie zamontowano 12 paneli informacyjnych dotyczących lokalnej fauny i flory a na miłośników przygody czekają dodatkowe atrakcje:
🔹Rękaw, czyli tunel zbudowany z gęstej sieci, przez którą przechodzi się z jednego piętra kładki, na drugie. Skracasz sobie drogę i przy tym świetnie się bawisz!
🔹Kropla to sieć rozciągnięta na wysokości 50 m, która znajduje się na samym szczycie ścieżki.
🔹Zjeżdżalnia o długości 100m z okienkami i kilkoma pochyłymi zakrętami.

JAK WEJŚĆ NA SKY WALK? Mamy aż 3 możliwości!
1️⃣Pierwsza, z której skorzystaliśmy, to wjazd wyciągiem narciarskim na szczyt góry. Z górnej stacji mamy dosłownie kilka metrów do ścieżki edukacyjnej i wieży widokowej.
2️⃣Trasę można pokonać pieszo, szeroką nartostradą. Spacer powinien zająć około 40 minut.
3️⃣Można zdecydować się również na szlak niebieski, czyli okrężną drogę przez las. Jeżeli spacerujemy z dziećmi dotarcie na szczyt zajmie nam około 2h.

👨‍👩‍👦‍👦Nasza rodzinka była na SKY WALK już dwa razy. Za każdym razem jesteśmy zachwyceni widokami i ilością atrakcji, jakie oferuje ośrodek sportowo-rekreacyjny Dolní Morava. A sama ścieżka? 👉Z każdym krokiem czujesz większy dreszczyk emocji. Spaceruje się naprawdę wysoko! Drewniano – stalowa konstrukcja, choć bardzo solidna budzi skrajne emocje. Czujesz zachwyt, podekscytowanie, ale zarówno zmagasz się z własnym lękiem i emocjami. Wejście na KROPLE nie wszystkim się udaje! My zanim stanęliśmy nad 55m przepaścią patrzyliśmy z przerażeniem na Mikołaja, który robił już 10 kółeczko😱 i w nosie miał wysokość na której stał.🙆‍♀️ Co tu dużo pisać… Wstyd było nie wejść!😆 Tunele z gęstych siatek również były obowiązkowym punktem! Przejść zdecydowała się nawet babcia Dorotka!👏 Wspinanie się w nich wcale nie jest takie proste. Nie dość, że „wisisz” w powietrzu to jeszcze w środku jest bardzo stromo. Jedyną atrakcją z której nie skorzystaliśmy była 100 metrowa ślizgawka. Niestety jest otwarta tylko w weekendy a jak wiecie my zawsze na wycieczki wybieramy środek tygodnia.

💬 Dajcie znać jak Wasze wrażenia!

❗️ PAMIĘTAJCIE! Wybierając się na SKY WALK zarezerwujcie kilka godzin na położony przy samym wyciągu narciarskim Mamutíkův Vodní Park.

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Morava 46, 561 69 Dolní Morava, Czechy
💵 Cennik – kliknij tutaj
🚗 Parkingi są darmowe. Blisko dolnej stacji wyciągu znajdują się dwa duże parking. Kolejny znajduje się niżej obok Chaty u Slona.
🐾 ZAKAZ wejścia na Sky Walk ze zwierzętami. Przygotowane są dla nich specjalne kojce przy kasach.
🍲 Na szczycie znajduje się restauracja, kawiarnia oraz toalety. Jedzenie smaczne a z tarasu można podziwiać Sky Walk i widok na Dolni Morava.
⏰ Godziny otwarcia: NIEDZIELA – CZWARTEK 9:30-18:00, PIĄTEK – SOBOTA 9:30-20:00

Udostępnij ten artykuł
1 Komentarz