fbpx

STANICA WODNA STRANDA

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 4 Min Czytania

⛵️Są Takie Miejsca Na Mazurach, Które Pokochasz Całym Sercem I Będziesz Do Nich Tęsknić Calutki Rok!

AHOJ!⚓️ Dziś wróciliśmy do Wrocławia z Naszych tygodniowych, ale jakże intensywnych wakacji. 👉Sopot – Giżycko – Galindia – Warszawa – jak na 8 dni to bardzo dużo. Nie powiem jestem trochę zmęczona, ale odkąd na świecie są chłopcy, wakacje to nie to samo… Tym razem działo się na całego… 🚗Przejechaliśmy 1500km, zajęło nam to mniej więcej 16h! a wszystko przez MAZURY do których ciągnęło Nas jak nigdy.

👨‍👩‍👦‍👦Bałam się Naszych wakacji na Mazurach. Obawiałam się kleszczy i że Nas zjedzą komary.😱 Nic bardziej mylnego! Komarów zdecydowanie więcej we Wrocławiu a kleszcze… Na szczęście się Nas nie uczepiły.👍 Kolejna obawa to roślinność w jeziorach, czystość wody i plaż… ⛱Nie wiem czy trafiliśmy do mazurskiego raju, ale w Stanica Wodna Stranda wszystko było idealne.🤩 No może prócz sąsiadów w 2 noc naszego pobytu…🗣

🛶STANICA WODNA STRANDA to miejsce, które odnalazłam na blogu Tasteaway i od razu się w nim zakochałam.😍 To wyjątkowe miejsce do wypoczynku z dala od tłumów (1km od centrum Giżycka), położone nad samym jeziorem Kisajno, z przepięknym widokiem, placem zabaw i portem i tawerną. Jest tu wszystko, co potrzebuje rodzina, miejsca do piknikowania, rozpalenia ogniska, urokliwe pomosty i… pralnia! O tak! Mnie zawsze ta opcja niezmiernie cieszy.

🏠Drewniane domki są skromne, ale za to przestronne, wygodne, czyste i mają ten niesamowity zapadający w pamięci widok z tarasu! 🏃‍♂️Nad samym jeziorem jest też plac zabaw, więc chłopcy od rana do wieczora z nowymi przyjaciółmi szaleli na świeżym powietrzu. I nawet piłabym sobie kawę na tarasiku lub wylegiwała się na leżaku, ale nasz Ignaś wchodził wszędzie tam gdzie starsze od niego o 5 lat dzieciaki…🙆‍♀️

🍻Tawernę w Strandzie nie będę polecać. Jest bardzo droga, jedzenie ok, ale zdecydowanie nie za tę cenę… Domki na szczęście wyposażone są w kuchnię, więc kolacja i śniadanie podane na tarasie smakuje jak z najlepszej restauracji. Blisko są też Lidl i Biedronka — 5 minut autem, jest tylko jedna sprawa o której należy pamiętać – most obrotowy w Giżycku otwarty tylko w określonych godzinach.

🚣‍♂️Przystań jachtowa w Strandzie zachwyca, to miejsce dla 200 łodzi, tych nowoczesnych, motorowych i jachtów. Na miejscu można też wypożyczyć łódkę z silnikiem bez patentu, wykupić 5h wycieczkę ze sternikiem, rowerek wodny lub kajak. Będąc na miejscu koniecznie wypłyńcie na jezioro, bo to, co przeżyjecie jest bezcenne. Siedząc na rufie czujesz się królem świata!

💙Nas Mazury zachwyciły do tego stopnia, że nie wyobrażamy sobie już wakacji bez nich. I choć leżą na 2 końcu polski… (trasa to koło 8h!!!) To warto… Widoki zachwycają! Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się tego klimatu uwiecznić na zdjęciach.

💵 Ceny w sezonie wysokim za domek 4-osobowy z możliwością 2 dostawek to około 450zł za dobę. Muszę jednak zaznaczyć, że w Naszym domku nr.2 spokojnie zmieściłaby się rodzina z dziećmi + dziadkowie. Lub 2 rodziny z dzieciakami śpiacymi na olbrzymim narożniku w salonie.

📍STANICA WODNA STRANDA, Pierkunowo 36,
11-500 Giżycko, Telefon: 501 122 610

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment