fbpx

KULTURINSEL

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 5 Min Czytania

Kochacie labirynty, tajemne przejścia i domki na drzewie?

AHOJ!📌 Tajemnicza Kraina Turisede – Kulturinsel Einsiedel to obowiązkowy punkt dla ŁOWCÓW PRZYGÓD w każdym wieku! Położony zaledwie 1:45h od Wrocławia niczym nie przypomina standardowych parków rozrywki. Od samego początku zaskakuje: 🚗 na parkingu znajdziemy charakterystyczne auto nabite na pień i 🐪 wielbłąda!!! Gdy wchodzimy do środka, przenosimy się do baśniowego świata drewnianych domków, krętych ścieżek, przejść podziemnych i elementów zaczerpniętych z najciekawszych naturalnych placów zabaw jak wielkie głazy, błotne kuchnie, drewniane bujaki i wiklinowe huśtawki. Na każdym rogu kryje się niespodzianka! 🤩

👉 Przed wyjazdem do parku trochę poczytałam i wiedziałam, że jak chcemy w 100% cieszyć się atrakcjami parku, muszę koniecznie zakupić latarki na głowę i ubrać całą rodzinkę w wygodne, 👟 najlepiej sportowe stroje. 🏃‍♂️🏃‍♂️ Chcąc nadążyć za dzieciakami, będziecie musieli wspinać się po drabinach, pokonywać zawieszone 20 m nad ziemią metalowe konstrukcje i wreszcie wejść do ciemnych, podziemnych tuneli, których w całym parku jest ponad 👣 500m! Powiem wam szczerze, że w mojej głowie kotłowało się tysiące myśli: a jak ziemia się osunie…, jak chłopcy się wystraszą i będą płakać a ja ich nie będę w stanie znaleźć … i gdzie tak naprawdę wyjdą? 😱 Labiryntów jest mnóstwo! Do tego bardzo tam ciemno… bez czołówki na głowie w życiu bym tam nie weszła! A chłopcy? Po chwili totalnie się wkręcili i zupełnie nie byłam im z Mariuszem potrzebna. Tylko ich spowalnialiśmy… Biegali, więc sami, raz ich widziałam pod ziemią, drugi raz na mostku a trzeci w domku na drzewie. 🙉 Ojjj… nie był to dla mnie błogi wypoczynek. Dla chłopców wręcz przeciwnie! Jest tu, bowiem wszystko, co trzeba: wspinanie się po drzewach, czołganie, drewno, skały, piach, woda, błoto, trampoliny, parki linowe i zero głośnej muzyki. 🌿 Sama natura! Dzieci wychodzą tak samo brudne, jak i szczęśliwe! 😄

CO WARTO WIEDZIEĆ?
🔸Od 4 listopada wstęp do parku jest bezpłatny. W sezonie wysokim (od 27 marca) 🎫 BILET kup na Gruponie lub w punkcie partnerskim BIURO PODRÓŻY ECO TOUR ul.Jedności Narodowej 52 we Wrocławiu w promocyjnej cenie: 10€ osoba dorosła (cena regularna 15€), 7€ dziecko (4-14 lat, cena regularna 10€)
🔹Na zwiedzanie zaplanujcie najlepiej cały dzień. My spędziliśmy w parku 5h i nie zobaczyliśmy wszystkiego a dzieciaki najchętniej by tu nocowały!
🔸Kulturinsel Park znajduje się zaledwie 20 km od Zgorzelca/Görlitz, w miejscowości Zentendorf i Bielawa Dolna. Całą trasę pokonujemy autostradą.
🔹Ubieramy stój sportowy, którego nie będzie nam szkoda pobrudzić. Do auta pakujemy rzeczy na zmianę. U nas nawet buty były przemoczone i to już po 30 minutach!
🔸Auto parkujemy za darmo na przeciwko wejścia do Kulturinsel Park.
🔹Na teren parku wchodzimy przez Bramę Trolla. Obsługa mówi po polsku.
🔸Jeżeli mamy wydrukowany bilet elektroniczny podchodzimy bez kolejki.
🔹Na start dostajemy ogromną mapę w języku polskim (moim zdaniem kompletnie nieczytelną)
🔸Tu możemy także kupić czołówkę na głowę (nasze kupiliśmy w Decathlon)
🔹Na terenie parku nie ma wydzielonego kierunku zwiedzania. Od nas zależy czy pójdziemy w prawo, w lewo czy wejdziemy pod ziemię czy wdrapiemy się na któryś z drewnianych domków.
🔸Każda atrakcja jest opisana w obu językach. (z 2 stron tabliczek informacyjnych) Ścieżek i tuneli jest tutaj ponad 500 metrów z 46 ukrytymi wejściami oczywiście opisanymi na tablicach.
🔹W Kulturinsel jest sporo zwierząt, z których część można nakarmić i pogłaskać np. kozy, owce, gęsi, ale też nieco bardziej egzotyczne jak lamy i wielbłądy.
🔸W parku znajdziemy kilka miejsc gdzie można zjeść, ale nie zawsze wszystkie są otwarte. Jedzenie to najczęściej szybkie gotowce jak w IKEA na szczęście w dobrej cenie.
🔹Kulturinsel oferuje także noclegi i to nie byle, jakie, wyjątkowe! Można tutaj przenocować w doku na drzewie!

Jeśli spodobał Ci się nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment