ARENDEL

Wioska Norweska Na Wyciągnięcie Dłoni

AHOJ!🇳🇴 W grudniu odwiedziliśmy z chłopcami magiczne miejsce, położone niedaleko Poznania. Arendel to agroturystyka w stylu skandynawskim, która oferuje wynajem całorocznych domków inspirowanych norweskimi stylem. Ukryte między drzewami domki, rozsiane na terenie 5 hektarowego lasu pozwalają odpocząć od zgiełku miasta.

🌲Jest tu bardzo klimatycznie! Kręte drużki przez las, drewniane kolorowe domki, stodoła w czerwono-białych barwach, renifery i kuce szetlandzkie sprawiają, że zapominasz o całym świecie. Chłopcy od razu wpisali się w ten klimat! Olbrzymia piaskowa skarpa wystarczyła za najbardziej “wypasiony” plac zabaw! Biegali tam i z powrotem, turlali się, chowali za drzewami i bawili w podchody. 🔥Wieczorem ogrzaliśmy się przy ognisku, usmażyliśmy kiełbaski i zjedliśmy grochówkę z kuchni polowej. W Arendel nie ma restauracji, jedynie kawiarnia i możliwość zorganizowania grilla. Podczas rodzinnych festynów można kosztować dania z kuchni polowej i zakupić napoje, w tym bezalkoholowego grzańca, którego Wam bardzo polecam!

🦌Arendel to bardzo fajny pomysł na 1-2 dniowy wyjazd z dziećmi. Nasze serce skradły mieszkające w Arendel zwierzęta: renifery, kuce szetlandzkie i fiordzkie, kozy i kury. Mikuś nie odstępował ich na krok! Najchętniej wszedłby do zagrody i biegał razem z kucami!😍 Cała buzia mu promieniała ze szczęścia! Dodatkowo jest gdzie pobiegać, pobawić się w chowanego i poszaleć na placu zabaw. Znajdziecie tu również tablice informacyjne z ciekawostkami na temat Norwegii i zwierząt zamieszkujących Arendel.

🏠NOCLEG W ARENDEL: Nasza rodzinka spała w największym z domków Nordkapp – post stylizowanym na norweską pocztę. Był przestronny i bardzo wygodny. Bałam się trochę, że w nocy zmarzniemy, ale nic podobnego! Domki są całoroczne, ogrzewane i dobrze wyposażone. Za dodatkową opłatą można przyjechać z własnym psiakiem. My pierwszy raz wzięliśmy Leeloo ze sobą i dała nam tyle radości! Cały pyszczek jej się śmiał! Bardzo polecam Wam spędzenie tu, choć jednej nocy! Dopiero wtedy można w pełni poczuć klimat miejsca, poznać lepiej tutejsze zwierzaki czy po prostu odpocząć. Arendel wieczorną porą zyskuje zupełnie innego blasku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *