fbpx

ARENDEL

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 3 Min Czytania

Wioska Norweska Na Wyciągnięcie Dłoni

AHOJ!🇳🇴 W grudniu odwiedziliśmy z chłopcami magiczne miejsce, położone niedaleko Poznania. Arendel to agroturystyka w stylu skandynawskim, która oferuje wynajem całorocznych domków inspirowanych norweskimi stylem. Ukryte między drzewami domki, rozsiane na terenie 5 hektarowego lasu pozwalają odpocząć od zgiełku miasta.

🌲Jest tu bardzo klimatycznie! Kręte drużki przez las, drewniane kolorowe domki, stodoła w czerwono-białych barwach, renifery i kuce szetlandzkie sprawiają, że zapominasz o całym świecie. Chłopcy od razu wpisali się w ten klimat! Olbrzymia piaskowa skarpa wystarczyła za najbardziej „wypasiony” plac zabaw! Biegali tam i z powrotem, turlali się, chowali za drzewami i bawili w podchody. 🔥Wieczorem ogrzaliśmy się przy ognisku, usmażyliśmy kiełbaski i zjedliśmy grochówkę z kuchni polowej. W Arendel nie ma restauracji, jedynie kawiarnia i możliwość zorganizowania grilla. Podczas rodzinnych festynów można kosztować dania z kuchni polowej i zakupić napoje, w tym bezalkoholowego grzańca, którego Wam bardzo polecam!

🦌Arendel to bardzo fajny pomysł na 1-2 dniowy wyjazd z dziećmi. Nasze serce skradły mieszkające w Arendel zwierzęta: renifery, kuce szetlandzkie i fiordzkie, kozy i kury. Mikuś nie odstępował ich na krok! Najchętniej wszedłby do zagrody i biegał razem z kucami!😍 Cała buzia mu promieniała ze szczęścia! Dodatkowo jest gdzie pobiegać, pobawić się w chowanego i poszaleć na placu zabaw. Znajdziecie tu również tablice informacyjne z ciekawostkami na temat Norwegii i zwierząt zamieszkujących Arendel.

🏠NOCLEG W ARENDEL: Nasza rodzinka spała w największym z domków Nordkapp – post stylizowanym na norweską pocztę. Był przestronny i bardzo wygodny. Bałam się trochę, że w nocy zmarzniemy, ale nic podobnego! Domki są całoroczne, ogrzewane i dobrze wyposażone. Za dodatkową opłatą można przyjechać z własnym psiakiem. My pierwszy raz wzięliśmy Leeloo ze sobą i dała nam tyle radości! Cały pyszczek jej się śmiał! Bardzo polecam Wam spędzenie tu, choć jednej nocy! Dopiero wtedy można w pełni poczuć klimat miejsca, poznać lepiej tutejsze zwierzaki czy po prostu odpocząć. Arendel wieczorną porą zyskuje zupełnie innego blasku!

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment