KUŹNIA PIRATÓW

🏴‍☠️Piracki Statek zacumował na wrocławskich Kuźnikach!

AHOJ! 🗺 W Dzień Dziecka wybraliśmy się na jeden z najfajniejszych placów zabaw we Wrocławiu – Kuźnię Piratów! Ogromny statek robi wrażenie nawet na dorosłych! Plac zabaw powstał w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 i jest spełnieniem marzeń niejednego starszaka. Co więcej, projekt budowy statku na Kuźnikach wcale nie jest przypadkowy! To właśnie tutaj znajdziemy ulice, których nazwy pochodzą od przybrzeżnych miejscowości, takich jak np. Sarbinowo czy Świnoujście.

ATRAKCJE KUŹNI PIRATÓW:
🔹Wyspa skarbów z prawie 6m LATARNIĄ MORSKĄ usytuowaną na niewielkim wzniesieniu! Dzieciaki mogą wdrapywać się na sam szczyt po ściance wspinaczkowej lub „pajęczynach” linowych.
🔸Zatoka morska z zacumowanym statkiem pirackim – główna atrakcja dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 14 lat.
🔹 Statek piracki jest ogromny! Składa się z 3 wyraźnych części: dziobu, rufy oraz ogromnej kuli w części środkowej. Jest wyposażony w tor przeszkód oraz w siatki i uchwyty wspinaczkowe na burtach i rufie. Na suchy ląd można zjechać po ślizgawkach i rurach.
🔸 Statek ma ponad 22 długości, 11,5 szerokości i prawie 6 wysokości!
🔹 Mniejsze dzieci mogą korzystać ze ślizgawki i huśtawki

🧒👦Nasze chłopaki przepadły! Byli jak wrzuceni do krainy marzeń. Przemieszczali się w takim tempie, że ledwo ogarniałam, w którym miejscu się aktualnie znajdują. Wołali AHOJ Piraci z najwyższego piętra latarni morskiej, z dziobu statku, rufy… Wreszcie wyszaleli się tak jak lubią! Oczywiście nie obyło się bez upadków! Było trochę płaczu i strach w oczach, ale chwila na uspokojenie, tulenie, otarliśmy łzy i biegli dalej na podbój nieznanych lądów. Lubimy takie miejsca! Chłopaki rozwijają się ruchowo a każdy upadek to kolejna lekcja!

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌Wrocław, Kuźniki (między Nowym Dworem a Gądowem) – ulica Hermanowska.
🚗 Parking bezpłatny w okolicach placu zabaw.
❌Brak toalety.
🔸Nawierzchnia żwirowa.
🔹Plac Zabaw przeznaczony dla starszaków.
🔸Kuźnia Piratów i siłownia jest pierwszym etapem tworzenia atrakcyjnego miejsca do aktywnego spędzania czasu na swieżym powietrzu. Projekt obejmuje zagospodarowanie pobliskiej górki, nasadzenia roślinne oraz budowę toru do jazdy na rowerze, rolkach itp.
🔹Dla mały dzieci znajdziemy jedynie ślizgawkę przy latarni morskiej oraz huśtawkę typu „bocianie gniazdo”.
🔸Niedaleko, przy SP nr.37 znajduje się plac zabaw dedykowany maluszkom – Wyspa Krasnali

Tags from the story
, , ,

Leave a Reply