fbpx

MAGICZNE OGRODY

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 8 Min Czytania

🏰 Podróż Do Krainy Baśni

AHOJ! 🤩 Chciałam Wam pokazać najwspanialszy park rozrywki, jaki możecie sobie wyobrazić! Totalne TOP na skale europejską! Magiczne Ogrody to park rozrywki na najwyższym poziomie! Tutaj wszystko się zgadza! 🧚‍♀️ Jest baśniowo, magicznie i kolorowo. 🌼 Miejsce skąpane w kwiatach jest wręcz idealnym miejscem na wypoczynek dla dzieci! ▶️ Wciśnijcie PLAY i planujcie wycieczkę na Lubelszczyznę!

📖 Magiczne Ogrody zostały stworzone w oparciu o oryginalną baśniową historię. Na każdym kroku widać wielkie pokłady kreatywności. To zupełnie nowa kraina, stworzona z pomysłem, w którym absolutnie się zakochaliśmy. 🚶‍♂️ Mijając porośniętą bluszczem bramę, witają nas Mordole, które ochoczo przybijają piątkę i pozują do zdjęć. W tym miejscu, na tzw. „rynku” odbywają się animacje dla dzieci oraz zlokalizowano restauracje, kawiarnia i sklep z pamiątkami. Tuż za nim: dmuchańce, trampoliny, duże klocki-układanka i klocki w rozmiarze XXL.

👉 Zwiedzając Magiczne Ogrody poruszamy się wyznaczoną trasą odkrywając 14 tematycznych krain. To świetny pomysł gdyż unikamy chaosu i odkrywamy po kolei bohaterów danej krainy. 🧚‍♀️ Poznamy przemiłe wróżki, z którymi o pełnej godzinie weźmiemy udział w balu, 🧙‍♂️ krasnoludy, które wyszkolą nas w sztuce władania mieczem, Mordole i Bulwiaki. W każdej krainie gra inna muzyka, animatorzy mają tematyczne stroje i odpowiednio się zachowują. Uwierzcie mi wszystko to wpływa na klimat i magię miejsca! Mijając szumiące strumienie, wodospady i kolorowe rośliny zachwycamy się na każdym kroku a zacienione miejsca dają ochłodę nawet podczas upałów.

Najpopularniejsze atrakcje Magicznych Ogrodów 1 z 12:
1️⃣ Drzewo Skrzata – drzewo, w którym mieszka Skrzat Kronikarz. Naciskając przycisk można w nim zobaczyć drobną postać Skrzata, który śpiewa, zachęcając do podjęcia wędrówki po Magicznych Ogrodach. Zgodnie z legendą w drzewie znajduje się sekretne przejście prowadzące do jego olbrzymiej biblioteki.

2️⃣ Zamek Wróżek – urokliwy zamek z trzema wieżami o fantazyjnych, roślinnych kształtach, z tarasem widokowym i zjeżdżalniami. Mieszkają w nim Wróżki Smużki, które z radością witają gości, zapraszają ich do tańca, na parady i na huczne bale.

3️⃣ Tratwy – atrakcja, która angażuje do wysiłku fizycznego i zmagań z wodnym żywiołem. Rozległy staw ma maksymalną głębokość jedynie 50 cm, co pozwala bez obaw rozwijać zmysł równowagi i umiejętność balansowania.

4️⃣ Kolejka Bulwiaków – prowadzi przez Kwiatową Dolinę, pełną roślin, dyń i wielkich, kolorowych grzybów. Dzięki niej można zwiedzić osadę zamieszkiwaną przez Bulwiaki. Podczas przejażdżki przewodnik opowiada o mieszkańcach krainy i ich codziennych zwyczajach.

5️⃣ Marchewkowe Pole – niezwykłe pole z olbrzymimi marchewkami, które są pielęgnowane przez Bulwiaki. Przybyły tu wielkie króliki, zafascynowane olbrzymimi warzywami.

6️⃣ Drzewce – trzy olbrzymie prastare drzewa, które szumią i mruczą, poruszając gałkami ocznymi i wyśpiewując tajemnicze melodie związane z Magicznymi Ogrodami.

7️⃣ Robanki – sympatyczne zielone stworzenia, które uwielbiają, gdy maluchy wspinają się po ich pełnych brzuszkach. Wylegują się na Robankowej Łące i chętnie pomagają maluchom w nauce chodzenia i pełzania.

8️⃣ Karuzele w Krasnoludzkim Grodzie – drewniane karuzele z siedziskami, które są napędzane siłą mięśni. Aby wprawić je w ruch, musisz użyć prostego drewnianego mechanizmu.

9️⃣ Krasnoludzka Wieża Prób – spektakularna, wysoka zjeżdżalnia z czterema wyboistymi torami o dużej przyczepności, co gwarantuje bezpieczeństwo i olbrzymią frajdę! Jej obudowana drewnem wieża króluje nad całym Krasnoludzkim Grodem. Zjedziesz po niej na filcowych siedziskach i z pewnością na jednym zjeździe się nie skończy!

1️⃣0️⃣ Drzewa –to oryginalne, ekscytujące konstrukcje linowe na dachu z urozmaiconymi ścieżkami tematycznymi o łącznej długości 400m. Głodni wrażeń mogą zwiedzić tajemnicze podziemne tunele. Jest tu scena dla artystów, restauracja i kawiarnia oraz sklep z pamiątkami

1️⃣1️⃣ Wodny Świat – pośród odgłosów strumieni i wodospadów znajdziesz urządzenia pozwalające na zabawę z wodą, żwirem i piaskiem. Wrażenie potęguje hipnotyzujący widok kolorowych Magicznych Ptaków, które leniwie przelewają wodę.

1️⃣2️⃣ Mroczysko – tajemnicze, mroczne bagna pełne dymu, pośrodku których znajduje się grota będąca więzieniem złowrogiego Araga. Wejście na tę atrakcję odbywa w danych godzinach. Oprowadzi Cię po nim przewodnik – Mroczyskowy. Jest dostępne od 6 roku życia, z uwagi na specyficzny, niepokojący nastrój i silne przeżycia, jakie wywołuje spotkanie z mrocznym magiem. Czaszki, poucinane dłonie, dzieci w kokonach, pająki i węże to mniej więcej to, czego powinniście się spodziewać za brama Mroczyska.

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📍 Magiczne Ogrody położone są w Trzciankach 92, w gminie Janowiec, nieopodal Kazimierza Dolnego w województwie Lubelskim.
🗓 Magiczne Ogrody są otwarte w sezonie wiosennym i letnim.
🎫 Bilety warto kupić przez Internet gdyż miejsce jest bardzo popularne i możecie natrafić na olbrzymia kolejkę do kas. Nie czekajcie na ostatnią chwilę – w tym miejscu często pojawiają się problemy z zasięgiem.
🌤 Na zwiedzanie Magicznych ogrodów warto zarezerwować sobie cały dzień. Jest tam mnóstwo atrakcji, dodatkowe pokazy animatorów na długo angażują uwagę dzieci i dorosłych.
🎡 Magiczne Ogrody musicie potraktować jak olbrzymi plac zabaw! Nie znajdziecie tu rollercoaster-ów, karuzeli i innych tego typu urządzeń.
🚗 Przed wejściem znajduje się bezpłatny parking mieszczący około 1500 samochodów osobowych.
🗾 Magiczne Ogrody mają łączną powierzchnię ponad 18 hektarów i są podzielone na 14 tematycznych krain.
🗺 Na wejściu dostaniecie mapkę obiektu. Znajdziecie na niej opis miejsca: serwowane menu, godziny pokazów itp. Warto zapoznać się z bohaterami Magicznych Ogrodów by zrozumieć, dlaczego jedne postaci się do nas uśmiechają a inne nas straszą.
🌺 Ogród jest zaprojektowany tak, aby o każdej porze roku kwitły w nim inne rośliny. Rosną w nim drzewa, krzewy i kwiaty prestiżowych i efektownych odmian, między innymi wiśnie japońskie, piwonie, róże, tulipany i wrzosy. Występuje tu także kilkanaście gatunków ptaków.
👨‍🦽 Ogród jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przyjmuje gości indywidualnych i wycieczki zorganizowane.
🍲 W Magicznych Ogrodach znajdują się 4 restauracje, 2 kawiarnie i 2 sklepy z pamiątkami. W sklepiku z pamiątkami znajdziesz m.in. puzzle, kubki i maskotki. Powodzeniem cieszyły się także pocztówki, na których możesz przybić pieczątkę Magicznych Ogrodów i od razu posłać je w świat.
🎭 Odbywają się tu tematyczne wydarzenia, festiwale, bale, bitwy oraz oryginalne pokazy taneczne i kaskaderskie.
😀 Obsługa magicznych Ogrodów jest wspaniała! Mieliśmy 2 sytuacje stresowe: straciliśmy z oczu Ignasia oraz stłuczenie kolana i w kilka sekund zjawiła się osoba proponująca pomoc.
🏆 Magiczne Ogrody są bardzo cenione przez klientów. Zdobyły tytuł najlepszej atrakcji dla dzieci w ogólnopolskim plebiscycie Top Atrakcje 2016 i 2017, kilkakrotnie zdobyły czołowe miejsca w rankingu na najlepszą atrakcję dla dzieci na witryny internetowej „Dziecko w podróży”. Otrzymały certyfikat miejsca przyjaznego rodzinie portalu Okiem Mamy. Przyznano im certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Certyfikat Marka Lubelskie, nadany przez marszałka województwa.

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą stronę na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment