fbpx

KOSMOPARK

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 3 Min Czytania
fot. ©ahojprzygodo.com / wystawa KOSMOPARK, Wrocław, luty 2023

Niesamowita wystawa dla dzieci

AHOJ! 🚀 Dziś wybraliśmy się na wielce wyczekiwaną wystawę Kosmopark we wrocławskiej Alei Bielany. Czeka tam na Was mnóstwo atrakcji! Ponad 40 różnych kosmicznych stref. Dzieciaki dzięki VR wcielą się w rolę astronauty i polecą w swoją 1 podróż kosmiczną, dowiedzą się, po co na niebie latają satelity, kto był pierwszym człowiek na księżycu oraz jak wyglądają rakiety, stroje i kosmiczne jedzenie. To nie wszystko! Po krótkim i bardzo ciekawym oprowadzeniu przez przewodnika zacznie się najlepsza zabawa! Na ekranach dotykowych sprawdzą, jak wygląda układ słoneczny, włożą specjalne buty i przespacerują się po Jowiszu, sprawdzą, ile ważą na Ziemi, Marsie i Jowiszu oraz połączą się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Dla nas czad! Bardzo nam się podobało. Polecamy!

ZWIEDZANIE WYSTAWY:
☄️
Wystawa mieści się na 1 piętrze we wrocławskiej Alei Bielany. Po zakupieniu biletów całą rodziną możecie przebrać się w strój astronauty (niestety brak przymierzalni). Zwiedzanie zaczniecie od przejścia przez tunel czasoprzestrzenny. Tuż za nim czeka przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowie ciekawostki na temat rakiet, skafandrów i sprzętu, jaki używają kosmonauci. 

👽 Po trwającym około 20 minut wstępie można samodzielnie zwiedzać wystawę. Nie jest ona zbyt duża, ale urozmaicona na tyle, by zainteresować również dorosłych. Znajdziesz tam wyżej wymienione atrakcje oraz kino, wirówkę i symulator lotów. Niestety część z tych atrakcji ma ograniczenia: jest od 140 cm wzrostu i 12 roku życia lub jest do nich tak duża kolejka, że czekanie w niej wymaga wiele cierpliwości. Nam zabrakło…

🔭 Mikołajowi najbardziej podobał się lot rakietą w okularach VR oraz gra na PS5 gdzie miał za zadanie zestrzelić przerażające pająki. Ignasiowi wszelkie dodatkowe i świetlne panele oraz budowanie własnej rakiety.  Nam? Hm… chyba zabawny i interesujący sposób przekazania wiedzy przez przewodnika. Ogólnie rzecz biorąc mimo 2 niedziałających eksponatów i długich kolejek do niektórych atrakcji całość oceniamy bardzo na plus. Polecamy! 

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Kosmopark, 📍 Czekoladowa 7/9, Wrocław, „ALEJA BIELANY” / piętro 1 od strony OBI i IKEA
🗓️ Wystawa czynna codziennie do 7 maja 2023 roku
👩‍💻 Strona organizatora kliknij TUTAJ! 
🎟️ Bilety do kupienia kliknij TUTAJ! 
🎫 Bilet jest ważny przez cały dzień, można wejść i wyjść nieograniczoną ilość razy
👶 Dzieci do lat 3 gratis!
⏳ Zarezerwuj minimum 2 godziny
👩‍🚀 Po zakupieniu biletów całą rodziną możecie przebrać się w strój astronauty. Niestety brak przymierzalni więc warto wziąć to pod uwagę jeszcze w domu — ubrać się w getry lub cienki  T-shirt. Kombinezony są w cenie biletu
⚠️ UWAGA na niektóre atrakcje obowiązuje limit wieku 12 lat i 140 cm wzrostu

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment