fbpx

🎃 HALLOWEEN vs ZADUSZKI

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 3 Min Czytania

👻 Poznaj plusy Halloween!

AHOJ! 🎃 Zaczynamy mocno kontrowersyjny czas w PL, gdy przeciwnicy Halloween głośno krzyczą o wartościach i tradycji próbując przekonać zwolenników, że to amerykański, zupełnie niepotrzebny trend i pogańska alternatywa dla Wszystkich Świętych. 

❗️No to UWAGA! Nie chodzi wcale o to, by odejść od tradycji, zapomnieć o bliskich i zapaleniu świecy na grobie. Można z sukcesem pogodzić i jedno i drugie. Wystarczy nie podchodzić do Halloween tak bardzo konserwatywnie tylko z dystansem. Serio! Da się! Nasza rodzina z powodzeniem od kilku lat obchodzi zarówno jedno i drugie święto, ponieważ z obu można czerpać pozytywne rodzinne wartości.

Oto kilka plusów obchodzenia tego święta w Polsce:
👻 Dobra zabawa: Halloween to świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi na wspólnym przebieraniu się, dekorowaniu domu, robieniu przekąsek i słodyczy, a także organizowaniu konkursów i zabaw.
🧟‍♂️ Otwartość na inne kultury: Halloween to święto, które wywodzi się z kultury anglosaskiej, ale jest obchodzone na całym świecie. Obchodząc Halloween, dzieci nauczą się otwartości oraz tolerancji, a także zyskają informacje o kulturze innego narodu.
🎃 Zabawa w grupie: Halloween to doskonała okazja do spędzenia czasu z rówieśnikami przez wspólne chodzenie po domach, zbieranie słodyczy, organizowanie konkursów i zabaw.
🤖 Odwaga: Chodzenie po domach, pukanie do drzwi i czekanie na cukierki naprawdę wymaga sporo odwagi od dzieci. Przecież nigdy nie wiedzą, kto im otworzy, jak zareaguje i czy będzie to miły człowiek lubiący zarówno dzieci jak i Halloween.
🧙 Rozwój kreatywności: Halloween to świetny czas na rozwijanie kreatywności, dzięki samodzielnemu tworzeniu dekoracji, strojów, a także strasznych historii.
🦇 Zabawa bez granic wiekowych: Halloween to święto zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wystarczy tylko trochę chęci i nabrania dystansu, aby zyskać fajne rodzinne wspomnienia. 

Mam nadzieję, że te plusy pomogły Ci zrozumieć, dlaczego coraz więcej osób w Polsce obchodzi Halloween. 

💬 Dodasz coś od siebie?

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

TAGGED:
Udostępnij ten artykuł
Leave a comment