fbpx

CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 2 Min Czytania

👨‍👩‍👧‍👦Chcesz zobaczyć niesamowite miejsce stworzone z myślą o małych i dużych?

AHOJ!🏛️ Centrum Historii Zajezdnia zaprasza w majowy długi weekend – 🎟️ zupełnie za darmo – na spotkania z historią i rodzinną zabawę. Byliśmy wczoraj i było super!!! Muzeum jest fantastyczne, jak z największych europejskich stolic. Przepiękne dekoracje i eksponaty. Wystawa niezwykle bogata i kolorowa!👏 My jesteśmy zachwyceni! ❤️ Na START mapa z 12 pustymi miejscami na pieczątki ukrytymi w muzeum – totalny strzał w 10! Dzieciaki przez cały czas bawiły się w detektywów a odkrywanie z nimi świata sprzed kilkunastu lat było dla wszystkich wspaniałą atrakcją.

🇵🇱 Wystawa główna „Wrocław 1945–2016” jest opowieścią o powojennych losach miasta i jego mieszkańców. Przedstawia proces przybywania do Wrocławia ludności polskiej po drugiej wojnie światowej z różnych stron Polski i Kresów.

👉 To właśnie tu będziecie mogli przenieść się w czasie i przeżyć niesamowitą przygodę. Wystawa jest zorganizowana jak miasto – z ulicami, dworcem kolejowym, sklepem mięsnym, czytelnią, kioskiem i labiryntem. Można zejść też do podziemia  – antykomunistycznego Wrocławia. Każdy punkt wystawy ma w sobie coś oryginalnego. Wielkie brawa dla projektantów!

Co dziś czeka na Was w Zajezdni? Dla kreatywnych: dziecięce warsztaty – plastyczne 🎨, artystyczne, robienie latawców, tworzenie makram, malowanie na sztalugach, bańki mydlane, tańce dawne, czerpanie papieru… 🏸 zajęcia sportowe, łuki i planszówka! 🎲 Do tego spora dawka historii na wystawie głównej „Wrocław 1945-2016” – nauka i przyjemność w jednym! Polecamy!

👉 W Centrum Historii Zajezdnia może się poczuć, jak ktoś, kto przyjeżdża do Wrocławia zaraz po wojnie i w godzinę przeżyć 70 lat!!!
 CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Grabiszyńska 184, Wrocław.
🚗 Parking bezpłatny na okres 3h na terenie Zajezdni.
 ❗️  W poniedziałki CHZ jest nieczynna.
🔹 W Zajezdni na stałe zagościły m.in. wystawy, warsztaty edukacyjne, wydarzenia kulturalne i projekty artystyczne.
🔸 Znajdziemy tu kącik dla dzieci, sklepik z pamiątkami oraz restauracje.
🔹 Plac pod Zajezdnią chętnie wykorzystywany jest do organizacji pikników, wystaw i koncertów. Dzieciaki przychodzą tu pojeździć na rolkach, rowerze i hulajnodze. 
TAGGED:
Udostępnij ten artykuł
Leave a comment