PARK BROCHOWSKI

Grabowy Labirynt

AHOJ!☀️ Tak bardzo czekaliśmy, aby ruszyć się z domu, że rozpoczeliśmy nowy projekt! (to nasza codzienna motywacja do działania!) Pokażemy Wam 🌳WROCŁAWSKIE PARKI! Rozpoczęliśmy od Parku Brochowskiego, bo właśnie tu znajduje się GRABOWY LABIRYNT. Chcieliśmy na chwilę oderwać się od ponurej rzeczywistości, pobiegać, pobawić się w chowanego i głośno śmiać! UDAŁO SIĘ! Chłopcom aż oczy się błyszczały ze szczęścia!😁

GDZIE POŁOŻONY JEST LABIRYNT?
🌿Labirynt znajdziecie w Parku Brochowskim w bliskim sąsiedztwie Hotelu Brochów. To najstarszy park we Wrocławiu! Ma powierzchnię 8ha. Jest bardzo zadbany, liczne alejki i mostki budują jego niepowtarzalny klimat. 🦆W dalszej części robi się dziki i tajemniczy, pełno w nim kaczek i ptaków. 🏃‍♂️Dzieci mają do dyspozycji plac zabaw a dorośli siłownię na świeżym powietrzu. Na terenie parku znajduje się także polana gdzie można piknikować i aktywnie spędzić czas.

JAK WYGLĄDA LABIRYNT?
Labirynt utworzono w latach 90 podczas rewitalizacji parku. Ma podstawę prostokąta. 👣Choć z zewnątrz wydaje się mały to przejście go wcale nie jest banalnie proste! Nieraz traficie na ślepą uliczkę! Tworzą go metalowe bramki porośnięte roślinnością. W centrum znajduje się wysokie drzewo i kamień. Labirynt jest dość wysoki, ma około 1,7m – 👧🧒ciężko w nim znaleźć dziecko. Ponoć ma jedno wejście, ale niech ta informacja Was nie zmyli! Szybko przekonaliśmy się, że w grabowych ściankach są liczne dziury❗️dzieciaki przeskakują ogrodzenie lub przeczołgują się pod nim…🙆‍♀️ A jak się zgubią… hm… najskuteczniejszą metodą komunikacji jest głośne wołanie MAAAAMOOO!😆. Tutaj wszyscy bawią się w chowanego! Biegają za sobą i piszczą z radości. Uwierzcie mi! LABIRYNT to świetna zabawa!

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌Park Brochowski.
🗝 Czynny cały rok.
🎫Wstęp bezpłatny.
🔸 Labirynt ma liczne dziury w konstrukcji i łatwo z niego wyjść niezauważonym.
🔹 Nawierzchnia labiryntu bardzo brudzi buty!
🔸 W środku labiryntu rosną pokrzywy, na które trzeba uważać
🔹Na miejscu znajdziecie plac zabaw i siłownię na świeżym powietrzu.

Tags from the story
, , ,

Dodaj komentarz