ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA JARNOŁTÓW-RATYŃ

Dolina Bystrzycy

AHOJ! 💛 Wczoraj wybraliśmy się na spacer do Parku Krajobrazowego ,,Dolina Bystrzycy”. Jest to przepiękne miejsce, idealne na rodzinne spacery! Ścieżka liczy 6,5 km i na swojej trasie ma aż 14 przystanków, każdy szczegółowo opisany na tablicach informacyjnych. Przystosowano ją zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. ☘️Prowadzi przez łąki i lasy tak by odkryć cały potencjał tego miejsca.

👨‍👩‍👦‍👦Nas zachwyciły przepiękne, zróżnicowane widoki. Malownicza rzeka Bystrzyca tworząca liczne zakola. Rozległe łąki i zwierzęta, których po drodze jest mnóstwo! 🐎Już na samym początku wita nas napis: UWAGA KROWY, idąc dalej możemy podziwiać konie a na samym końcu czeka na Nas największa atrakcja – tysiące baranków!🐑 Odgłosy zwierząt i przyrody towarzyszyły nam przez cały czas.

👣Rozpoczęliśmy naszą trasę od Karczmy Rzym, pokonując 2 drewniane mostki zgodnie z wytyczoną ścieżką (przystanki 1-3 na mapie). Nie poszliśmy jednak w kierunku Ratynia tylko dalej prosto (przystanek 14 na mapie) i to właśnie w tym miejscu możemy podziwiać farmę zwierząt, przejść się po zawalonych drzewach czy podziwiać soczysto żółte pola rzepaku.🌞 To tu chłopaki postanowili ubrać kalosze i nacieszyć jedną, jedyną kałużą, która okazała się najlepszą częścią wycieczki. Znosili do niej kamyki, grzebali patykami w błocie by na koniec wysmarować się nim od stóp do głów!!!🤣 Ile przy tym mieli radości!!! Dla takich chwil warto żyć! Bardzo polecam Wam spacer ścieżką przyrodniczą Jarnołtów- Ratyń. Weźcie rowery i dajcie znać jak wygląda CAŁA trasa!

Co warto wiedzieć:
🐴Należy trzymać się wysnaczonej ścieżki edukacyjnej by nie płoszyć zwierząt
🚗 Parking pod “Karczmą Rzym”. Jadąc dalej wjedziecie na teren Parku Krajobrazowego co grozi mandatem
📌START: Karczma Rzym, Jarnołtowska 85b, Wrocław
🔹Z centrum Wrocławia to prawie 16km, czyli około 20-30 minut jazdy autem w zależności od pory dnia
🚌 Dojedziemy tu również autobusem miejskim
🔸Ścieżka rozpoczyna się i kończy na osiedlu Jarnołtów, ale powrót do domu autobusem można zaplanować z Ratynia
🔹Ścieżka częściowo prowadzi przez drogi asfaltowe
🔸Farmę baranków znajdziecie przy przystanku numer 14 oznaczonego na mapie
🔹Trasa w wielu miejscach jest zaśmiecana

Leave a Reply