fbpx

ALTANA EICHENDORFFA

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 2 Min Czytania

Z Widokiem Na Jezioro Nyskie

AHOJ! 🌅 Pamiętacie naszą wycieczkę do Nysy i tajemniczy FORT PRUSY?! Mam dziś dla Was kolejną propozycje, która urozmaici Waszą podróż! ALTANA EICHENDORFFA – punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na panoramę miasta, Jezioro Nyskie a w dalszej perspektywie na Góry Opawskie. Oba obiekty położone są bardzo blisko siebie! (⏰4 minuty autem i około 15 piechotą)

🚶‍♀️🚶‍♂️Wejście na wzgórze jest bardzo łatwe i szybkie. Gdyby nie fakt, że po drodze mijaliśmy mnóstwo górek do freeridu, czyli ekstremalnej jazdy na rowerze weszlibyśmy na szczyt w 10-15minut! Górki, pagórki i drewniane wyskocznie były jednak najlepszym elementem wycieczki! Chłopcy nie potrzebowali rowerów żeby się świetnie bawić! Biegali jak wariaty po całej trasie, zjeżdżali z górek na pupie,😂 na pełnym gazie wbiegali na strome wzniesienia. Trasa do freeridu wygląda imponująco i naprawdę ekstremalnie!

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Altana Eichendorffa, Bukszpanowa 5, Nysa
🔸Trasa Nysa – Wrocław to około 90km – 1h 10minut
🚗 Bezpłatny parking na ulicy Saperskiej
🔹Szlak przebiega przez leśną drogę dojazdową
🔸Wejście jest dość strome, ale wózek powinien wjechać bez trudu.
🔹Altana widokowa zlokalizowana była niegdyś na wzgórzu Chalottenhöhe, które często odwiedzał niemiecki poeta Josepha von Eichendorffa. W trakcie wojny została zniszczona, a na jej miejscu postawiono armaty. Altanę odbudowano dopiero w roku 2007. Jest to jeden z punktów na tzw. SZLAKU EICHENDORFFA .
🔸W skład SZLAKU EICHENDORFFA wchodzą: 1️⃣Grobowiec na Cmentarzu Jerozolimskim, 2️⃣Pomnik, 3️⃣Punkt Widokowy (Wysoka Bateria), 4️⃣ Altana Eichendorffa

❗️WARTO ZOBACZYĆ pobliski Fort Prusy

Tu trochę zboczyliśmy z trasy aby poszukać ciekawych miejsc:

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment