fbpx

KLOCKOWNIA – ARKADY WROCŁAWSKIE

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 5 Min Czytania

🔹Idealne Miejsce Dla Małych I Dużych🔹

AHOJ! 😀 W deszczowe dni, jak dziś nuda was nie dopadnie! W Klockowni świetna zabawa i kreatywne pomysły nigdy się nie kończą! Jesteśmy wielkimi fanami klocków, bo wiemy, że zabawa klockami to 👉 MĄDRA ZABAWA, w których dziecko uczy się cierpliwości, skupienia, eksperymentuje i zmierza do wyznaczonego celu. Klockownia została stworzona, aby dać dzieciom to, czego pragną – przestrzeń do rozwijania wyobraźni i kształtowania siebie i świata wokół nich.

KORZYŚCI ZABAWY KLOCKAMI DLA ROZWOJU DZIECKA:
1️⃣ Kreatywność.
2️⃣ Rozwój wyobraźni przestrzennej.
3️⃣ Logiczne myślenie.
4️⃣ Współdziałania w grupie.
5️⃣ Rozwój motoryki małej i dużej.
6️⃣ Koncentracja.
7️⃣ Poprzez popełnianie błędów konstrukcyjnych i ich naprawianie dziecko doświadcza pierwszych sukcesów i porażek.
8️⃣ Ukończony projekt to zwieńczenie ciężkiej pracy i realizacja celu.

W Klockowni dzieciaki mają do dyspozycji klocki, które różnią się wielkością, fakturą oraz kształtem. Przestrzeń podzielono na strefy by ułatwić dzieciom zabawę i przetestować ich wszystkie rodzaje. 👨‍👩‍👦‍👦 Nasi chłopcy od pierwszych chwil pokochali STREFĘ DEMOLKI. Budowali własne bazy i toczyli nieustanną bitwę! To tu mogli twórczo się wykazać a następnie dać upust swej energii burząc i rozwalając każdą ze ścian. Świetnie bawili się także w strefie NA 4 RĘCE gdzie powstawały gigantyczne tory dla kulek oraz w strefie HOCKI KLOCKI gdzie mogli przetestować wcześniej wybudowane pojazdy na ogromnej rampie i zorganizować zawody: kto dalej, kto wyżej, kto szybciej…

STREFY ZABAW W KLOCKOWNI:
👶 MAŁE PALUSZKI – znajdziecie tu klocki duże, miękkie, plastyczne i magnetyczne – w sam raz dla maluszka, który zaczyna przygodę z klockową zabawą. Strefa przeznaczona dla dzieci od 9 miesiąca do 5 roku życia.
🏗 POZWOLENIE NA BUDOWĘ – strefa, w której dziecko może wcielić się w rolę prawdziwego budowniczego: założyć kask i sterować wielkim dźwigiem, budować wysokie budowle poruszając się po rusztowaniach budowlanych, budować ściany i prowadzić prace rozbiórkowe. Strefa dla dzieci od 5 roku życia i minimum 100 cm wzrostu.
🧱 MAJSTER W AKCJI – tutaj dzieciaki nauczą się rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. W strefie dużych cegieł, zanim powstanie stabilna konstrukcja, w wyobraźni dziecka musi powstać obraz, projekt, architektura i plan wykonania. Strefa przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia.
🖐 NA 4 RĘCE – tutaj dzieciaki będą musiały zachęcić inne dzieci do wspólnej pracy w grupie. Będą budować tory dla kulek, zjazdy, projektować trasę i dobrać odpowiednie nachylenie. W tej strefie bawić się może każdy, kto da radę podnosić, przenosić i układać duże, miękkie klocki.
👧🧒 HOCKI KLOCKI – Strefa swobodnej zabawy klockami. Wypełniona małymi elementami, przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. To właśnie tu znajdziecie olbrzymią rampę z 3 torami zjazdowymi. Dzieci młodsze mogą korzystać ze strefy wyłącznie pod stałym nadzorem i opieką dorosłego opiekuna lub rodzica.
🚧 DEMOLKA – to strefa, w której dzieci mogą dać upust swoim emocjom i czerpać radość z burzenia, przewracania wszystkiego do góry nogami, budowania od nowa, tworzenia na gruzach starego.

👉 Klockownia to miła odskocznia od typowych sal zabaw. Dzieciaki jednocześnie bawią się i uczą, co sprawia, że jest to wartościowy i bardzo twórczo spędzony czas. Nam się bardzo podobało i choć byliśmy, w Klockowni prawie 3h chłopców ciężko było zmobilizować do wyjścia. Przyjdźcie do Arkad Wrocławskich i sami się przekonajcie! Jestem bardzo ciekawa Waszego zdania.

CO WARTO WIEDZIĘĆ:
📌 Arkady Wrocławskie \ Powstańców Śląskich 2-4, Wrocław. 
📶 Poziom +1, naprzeciwko sklepu CCC.
🚗 Parking: Arkady Wrocławskie.
⏰ Wstęp do Klockowni podzielony jest na 2 sesje: 9:00-13:00 i 15:00-19:00. 2h pomiędzy sesjami przeznaczony jest czas na dezynfekcję. W dobie korona wirusa należy przynieść własne skarpetki.
🎫 W sprzedaży bilety promocyjne! W PONIEDZIAŁEK – akcja przyprowadź przyjaciela za 1zł (koszt biletu dla 2 osób 36zł), we WTOREK – kawa za 2zł, w ŚRODĘ – akcja przyprowadź przyjaciela za 1zł (koszt biletu dla 2 osób 36zł). Cennik – kliknij tutaj.
⏱ Optymalny czas na zabawę to według mnie 2-3 godziny.
☕️ Na miejscu, w samym centrum Klockowni zlokalizowano kawiarnie.
🍰 W Klockowni zorganizujecie urodziny dla dziecka.

TAGGED:
Udostępnij ten artykuł
Leave a comment