fbpx

MINIEUROLAND – KŁODZKO

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 5 Min Czytania

⛩ Park Miniatur I Arboretum W Jednym Miejscu!

AHOJ! Odwiedziliśmy w tym roku jedną z największych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej – Minieuroland. 🏰 Park Miniatur zachwyca bogactwem barw, różnorodnością  kompozycji kwiatowych i szczegółowym odwzorowaniem miniaturowych budowli. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce – park miniatur i arboretum w jednym miejscu! To idealna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Łączy przyrodę z pięknymi zabytkami oraz zachęca do odpoczynku.

Minieuroland z  zewnątrz może się wydawać niewielki, ale nie dajcie się oszukać pierwszemu wrażeniu! Park rozciąga się na powierzchni 2 hektarów i spokojnie spędzicie tu pół dnia, podziwiając ponad 4️⃣0️⃣ makiet z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz świata. Wszystko w otoczeniu bajkowego, kolorowego ogrodu: unikatowych gatunków roślin, drzew i krzewów. Nie trzeba być pasjonatem ogrodów i miłośnikiem architektury, żeby dostrzec ogrom pracy, jaki włożono w stworzenie tego miejsca. Zachwytów nie będzie końca!

👉 Park miniatur to również świetna lekcja historii, kultury i przyrody. Park nie tylko bawi, ale i uczy! Przy każdym eksponacie znajduje się tablica informacyjna, z której dowiemy się kilku ciekawostek oraz poznamy lokalizację budowli. W parku zobaczycie m.in. Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, Łuk Triumfalny, Bramę  Brandenburską, Krzywą Wieżę w Pizie czy Fontannę Di Trevi. Nie zabraknie również budowli z Wrocławia takich jak: Ratusz, Uniwersytet Wrocławski, Wieża Ciśnień oraz mosty: Grunwaldzki i Zwierzyniecki

😀 Minieuroland sprzyja przede wszystkim wypoczynkowi. W parku stworzono wyjątkowe zakątki: pergole w stylu francuskim i japońskim, malowniczo umiejscowione altany i bujane, wiszące fotele. Można napić się kawy pod Wieżą Eiffla, zjeść pyszne lody lub obiad w restauracji stylizowanej na paryski Moulin Rouge, lub napić się drinka z przyjaciółmi w bambusowej altanie wypoczynkowej. Dzieci ucieszy obszerny plac zabaw położony na samym końcu parku oraz puzzle w rozmiarze XXL, przy których nasze chłopaki spędzili ponad godzinę!

W parku na dzieciaki czeka jeszcze jedna niespodzianka! Przy zakupie biletów dzieci otrzymają książeczki – 📕 paszporty, pełne ciekawostek i zadań, które uatrakcyjnią zwiedzanie a rodzicom, dadzą chwilę wytchnienia. Nasz Miki dosłownie przepadł w rozwiązywaniu zagadek i wyszukiwaniu kolejnych budowli. Biegał jak szalony, z jednej części parku na drugą krzycząc: „Znalazłem mamo! Chodź! Zobacz!”. Ignaś natomiast przez 2 godziny malował najpiękniejsze z miniatur, by na końcu wycieczki wręczyć je Pani z obsługi. 😍 Dosłownie serce rośnie!

🌼 Co roku w Minieurolandzie odbywa się Festiwal Kwiatów trwający od końca czerwca aż do końca października. W tym czasie nasadzone kwiaty jednoroczne osiągają pełny rozkwit a ogród, prezentuje się najpiękniej! Każdego roku kompozycje kwiatowe ulegają zmianie. Wyobraźcie sobie, że w tym roku posadzono tutaj ponad 80 000 nasadzeń! Uwierzcie mi! Trzeba to zobaczyć na własne oczy! 🎅 W listopadzie i grudniu można natomiast spędzić tu niezapomniane chwile w wiosce Świętego Mikołaja, przejechać się saniami i wziąć udział w warsztatach bożonarodzeniowych. W tym roku z pewnością wpiszemy tę atrakcję do kalendarza adwentowego!

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Minieuroland Park Miniatur, 57-300 Kłodzko, ul. Noworudzka 11.
🔸 Park znajduje się przy drodze nr 381, gdzie w okolicy jest także Galeria Twierdza w Kłodzku. 
☎️ +48 792 444 333
🔹 Strona internetowa kliknij tutaj!
Godziny otwarcia kliknij tutaj!
💵 Cennik kliknij tutaj!
🚗 Parking jest darmowy, znajduje się zaraz przy głównym budynku. 
🔸 Jadąc do Parku Miniatur pobierzcie bezpłatną aplikację Minieuroland na telefon! Dzięki niej poznacie wiele ciekawostek na temat eksponatów.
🔹 Kompleks powstał w roku 2015.
🔸 Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Wyjątkiem są 2 miniatury: Twierdza Kłodzko (skala 1:50) i Fontanna di Trevi (skala 1:8).
🔹 Makiety wykonywane są za pomocą ludzkich rąk przez zespół modelarzy, rzeźbiarzy oraz grafików.
🔸 Na terenie obiektu znajduje się pracownia modelarska, udostępniana również gościom! To tutaj można poznać tajniki pracy zespołu i najciekawsze informacje dotyczące budowy miniatur.
🍟 Znajdziemy tu aż 3 punkty gastronomiczne.
🔹 Park jest przyjazny dzieciom: ścieżki są szerokie i utwardzone – łatwo spacerować z wózkiem i większą rodziną. 
🎂 W Minieurolandzie można zorganizować urodziny dla dziecka.

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
1 Komentarz