fbpx

OGRODY ŚWIATŁA

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 4 Min Czytania

Magiczny Klimat Na Zamku Książ

AHOJ! 🌟 Zastanawiasz się, czy warto pojechać do Zamku Książ na spektakularne Ogrody Światła?! Odwiedziliśmy z chłopcami Wałbrzych i przygotowaliśmy dla Was posta z najważniejszymi informacjami.
 
🏰 Zamek Książ to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Polsce. Wraz z Palmiarnią i parkiem tworzą kompleks odwiedzany przez ponad pół miliona turystów rocznie!

👨‍👩‍👦‍👦 Wybierzcie się z rodziną na książęcy bal pośród świetlistych drzew i krzewów. Dajcie się oczarować magii świateł, strumieniom ruchomych fontann, połyskującym kwiatom i wodnym tarasom. 🌴 W tym roku, po raz pierwszy w historii Ogrody Światła znajdziecie także w wałbrzyskiej Palmiarni. Została również otwarta Baszta Jerzego. Dzięki temu można przejść z Tarasu Zachodniego na Taras Kasztanowcowy i tam z wysokości dwóch zamkowych pięter podziwiać bajkową grę świateł i dźwięków. Dodatkową atrakcją podczas tegorocznej edycji są pokazy światła i dźwięku. Na Tarasie Zachodnim odbywa się prawdziwy, książęcy bal! Z fontann popłynęły strumienie świateł, a Taras Różany zdobią spektakularne kwiaty.

Ogrody Światła na Zamku Książ tworzą magiczny klimat jak z bajki. Podczas gdy odwołano wszystkie jarmarki bożonarodzeniowe w kraju, wycieczka do Wałbrzycha będzie idealną alternatywą. Zorganizowanie wycieczki nie będzie wcale takie trudne! Ogrody Światła otwarte są codziennie od godziny 16:30, można więc zaplanować podróż po pracy! 👉 Na koniec wycieczki proponujemy udać się na punkt widokowy znajdujący się 300 m od zamku. Zaopatrzcie się w latarki, czołówki na głowę i ruszajcie na kolejną przygodę. 📸 Po 5 minutach spaceru przez ciemny las dojdziecie na ogrodzony taras widokowy, z którego wykonaliśmy tytułowe zdjęcie.

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Zamek Książ, Piastów Śląskich 1, 58-306 Wałbrzych.
🚗 Parkin pod zamkiem kosztuje 10 zł. Zaufajcie nawigacji i jadąc z Wrocławia, skręćcie w pierwszy zjazd na prawo. Kolejny, oznakowany doprowadzi Was na parkin zlokalizowany w parku.
🌴 Ogrody Światła można podziwiać także w wałbrzyskiej Palmiarni. Jest to dodatkowo płatna atrakcja. Można też zakupić bilet łączony.
🎫 Kasy znajdują się przed samym wejściem na Zamek Książ.
🎟 Bilety do nabycia on-line oraz w kasach Zamku i Palmiarni.
💵 CENY BILETÓW: Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny. Ogrody Zamku Książ bilet normalny – 25 zł, bilet ulgowy – 20 zł. Bilet łączony (Zamek + Palmiarnia) normalny – 40 zł, bilet ulgowy – 30 zł. Ogrody Palmiarnia bilet normalny – 20 zł, bilet ulgowy – 15 zł.
👶 Ogrody zlokalizowano na dolnych tarasach. Czeka Was sporo schodów do pokonania, stąd wycieczka z wózkiem może okazać sporym wyzwaniem.
⏰ Zwiedzanie tarasów światła zajmie Wam około 30 minut.
👉 Koniecznie wejdźcie na Basztę Jerzego i Taras Kasztanowcowy. Z wysokości dwóch zamkowych pięter podziwiać będziecie bajkową grę świateł i dźwięków.
🏰 ZWIEDZANIE: Poniedziałek – czwartek od 16:30 do 20:00. Piątek – sobota od 16:30 do 21:00. Niedziela od 16:30 do 20:00. Zamkowe tarasy i Ogród w Palmiarni macie okazję odwiedzić aż do 21 marca 2021 roku.

Jeśli spodobał Ci się nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner, Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą stronę na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment