WIEŻA WIDOKOWA W GOZDNIE

Kraina Wygasłych Wulkanów

AHOJ! 🌄 Dziś pokażę Wam jeden z najpiękniejszych zachodów słońca, który oglądaliśmy z wieży widokowej w miejscowości Gozdna. Wieżę wybudowano na szczycie wzgórza ⛰ Zawodna 442m n.p.m. To jeden z najlepszych punktów widokowych na Pogórzu Kaczawskim. Więżę widać już z daleka. Pierwszy raz dostrzegliśmy drewnianą konstrukcję między zielonymi polami, wchodząc na 🌋 wygasły wulkan Wielisławkę (Organy Wielisławskie) Świetnie widać ją również z drogi na trasie Świerzawa – Gozdno – Złotoryja.

CO WARTO WIEDZIEĆ:

🚗  Najlepiej zaparkować na niewielkim placu tuż pod lasem ,obok ścieżki prowadzącej na wieżę – Gozdno, 59-540 Świerzawa. Parking znajduje się 800 m od wieży. Dojście do niej zajmie Wam około 15 minut
🔸
Wieża powstała w 2018 roku w wyniku realizacji projektu budowy sieci ścieżek rowerowych na terenie gminy Złotoryja
🔹 Wieża mierzy około 20 metrów wysokości i kosztowała około 640 tysięcy złotych. Wejście na nią jest bardzo wygodne dzięki szerokim schodom. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, ławeczki i stół. Wieża jest zadaszona.
🏞 Rozciąga się z niej przepiękny widok na Ostrzycę, Wielisławkę, Wilczą Górę oraz część Karkonoszy w tym Śnieżkę
🚲 U podnóża Zawodnej biegnie trasa single track “Gozdno 1”. Łącznie w pobliżu Gozdna powstało 13 kilometrów szlaków rowerowych
🟡 Niedaleko Zawadnej przebiega żółty szlak – Szlak Wygasłych Wulkanów
🔸 Przy wieży znajdują się drewniane stoliki, ławki i tablice informacyjne
Ostrzyca – wzgórze o wysokości 501 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce na Pogórzu Kaczawskim. Ostrzyca jest wygasłym wulkanem, a właściwie kominem wulkanu (nekiem wulkanicznym) sprzed około 5 milionów lat.

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Dodaj komentarz