fbpx

ENERGYLANDIA

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 14 Min Czytania

Największy Park Rozrywki W Polsce!

AHOJ! 🎢 Energylandia to totalna jazda bez trzymanki! Niesamowite emocje i mega frajda dla całej rodziny! To zdecydowanie najlepszy park rozrywki w Polsce! Naprawdę mamy się czym pochwalić! Miejsce od samego początku zwala z nóg. Ilość atrakcji, wielobarwne dekoracje i przepiękna architektura mogą przyprawić o zawrót głowy!

🎡 Kupując bilet wstępu do Energylandii, będziesz mógł spędzić w parku rozrywki cały dzień, korzystając ze wszystkich atrakcji, tyle razy ile tylko chcesz! Całość rozmieszczono na obszarze 35 hektarów. To wielkość mniej więcej 50 boisk piłkarskich!!! Park podzielono na 5 głównych stref:
 
1️⃣ BAJKOLANDIA – kolorowa kraina stworzona dla najmłodszych dzieciaczków. To właśnie tu będą mogli stać się np. kierowcami, pilotami, strażakami lub księżniczkami. W strefie czeka na nich 20 atrakcji: karuzele, mini kolejki górskie, autka i samolociki. Wszystko przyjazne i bezpieczne, przeznaczone dla dzieci w wieku od 2 lat. Dzieci o wzroście 120 cm będą się mogły bawić samodzielnie, natomiast maluszki skorzystają z atrakcji w towarzystwie rodziców. W tej strefie znajduje się także spokojne i czyste miejsce, by przybrać i nakarmić malucha
fot. Energylandia

2️⃣ STREFA FAMILIJNA – przestrzeń z atrakcjami rodzinnymi, gdzie znajdziesz kilka roller coaster-ów dzięki, którym doświadczysz adrenaliny i emocji w rozsądnej dawce. Na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu min. 140 cm, ale w towarzystwie rodzica dzieciaki o wzroście 120 cm skorzystają ze wszystkiego. To idealny wstęp do szaleństwa i niesamowitych emocji na najwyższych kolejkach górskich. Spędzisz tu czas na wodnych spływach, kolejce widokowej, bitwie wodnej lub wejdziesz do domu strachów (Monster House)

fot. Energylandia

3️⃣ STREFA EKSTREMALNA – niesamowita rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z własnym strachem. Absolutne TOP na skale Europejską! Znajdziesz tu najwyższy i najszybszy w Europie – Mega Coaster Hyperion, światowego rekordzistę wśród wodnych kolejek górskich – Water Coaster Speed oraz ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40-metrowe ramię Space Boostera. Strefa ekstremalna dostarcza maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach!

fot. Energylandia

4️⃣ SMOCZY GRÓD – niesamowite miejsce stylizowane na średniowieczną osadę, zbudowane na obszarze 5 hektarów. Przepiękna architektura i dbałość o detale cieszy oko na każdym kroku. Główną atrakcją Smoczego Grodu jest najwyższy na świecie Wooden Coaster Zadra, który osiąga prędkość 121 km/h. Dzieciaki ucieszy przejażdżka kolejką górską Frida, widokową Dragon Adventure oraz mini coaster Draken. Smoczy Gród to podróż do średniowiecznego świata magii i smoków!

5️⃣ WATER PARK – strefa stylizowana na tropikalną wyspę z mnóstwem ślizgawek i wodnych placów zabaw. Goście Energylandii korzystają z atrakcji w ramach jednego biletu do parku. Strefa wodna otwarta jest głównie latem, gdy temperatura powietrza osiąga co najmniej 20 C. W skład WATER PARKU wchodzą 2 strefy:
💦 W strefie Big Milk Water Park znajdziesz atrakcje dla najmłodszych dzieciaków. Zacumował tam ogromny statek, z którego można zjeżdżać bezpośrednio do basenu. Jest płytko, a nad bezpieczeństwem dzieci czuwa kilka ratowników. Jest też mnóstwo leżaków, lodziarnie i basen z głębszą wodą (135 cm).
💦 Tropical Fun to zabawa na 14 zjeżdżalniach, dostosowanych do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności. Znajdziesz tu ekstremalne ślizgawki jak np. RMF Maxxx Kamikadze oraz te sprzyjające rodzinnej zabawie. Do dyspozycji jest aż 150 pontonów jedno- i dwuosobowych oraz ogromna plaża z leżakami.
 
👉 Energylandia to również wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych, 25 gier i zabaw interaktywnych, 9 scen widowiskowych wraz z nowoczesnym kinem 7D, Moya Planetarium oraz kilkanaście sklepów z gadżetami i pamiątkami. Do dyspozycji jest również ponad 60 punktów gastronomicznych. Każdy z nich charakteryzuje się inną kuchnią oraz przysmakami.
fot. Energylandia

📆 Kiedy jechać do Energylandi?

Park rozrywki jest czynny od połowy kwietnia do końca października. Przed wyjazdem koniecznie sprawdź na stronie Energylandi daty i godziny otwarcia obiektu oraz zajrzyj do zakładki – ZAPLANUJ POBYTkliknij tutaj! Dzięki temu zyskasz wiele cennych informacji np. odnośnie aktualnych wydarzeń i eventów odbywających się w parku.
 
☀️ W sezonie wakacyjnym park otwarty jest od godziny 10:00 do godziny 20:00 jednak mimo wydłużonych godzin pracy wiosną i jesienią będzie zdecydowanie luźniej i przyjemniej. Głównie dzięki mniejszej ilości osób na terenie parku i krótszym kolejkom do atrakcji. To samo tyczy się weekendów i świąt. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na wyjazd w środku tygodnia, to z doświadczenia wiemy, że w niedzielę jest zwykle mniej osób. Część ludzi spotyka się z rodzinami, wyjeżdża do znajomych lub po prostu chce sobie zostawić choć jeden dzień odpoczynku po roller coastero-wym szaleństwie.
 
👨‍👩‍👦‍👦 My odwiedziliśmy Energylandię w poniedziałek, przed końcem roku szkolnego. Ku naszemu zaskoczeniu pod bramy miasteczka podjeżdżały dziesiątki autokarów z uczniami. Nie przewidzieliśmy tego, a ilość osób przy kasach totalnie nas oszołomiła. Mimo tego zakup biletów poszedł bardzo sprawnie, a najdłuższa kolejka do atrakcji zajęła nam zaledwie 20 minut.
 
⏰ Pamiętajcie również, że im późniejsza godzina na zegarku tym kolejki do atrakcji będą mniejsze. Koło 18:00 wchodziliśmy praktycznie wszędzie „z marszu”. Dlaczego? Nagle wszyscy tłumnie ruszyli na Hyperiona i Zadre! Każdy marzył, by z przytupem pożegnać Energylandię! Emocje na najszybszych roller coasterach są nie do opisania! To trzeba przeżyć na własnej skórze!

⏳ Na jak długo jechać do Energylandii?

Park rozrywki w Zatorze jest największym obiektem w Polsce! Czas płynie w nim ekstremalnie szybko! Nie jesteście sobie nawet w stanie wyobrazić tej ilości atrakcji, kilometrów, które będziecie musieli pokonać i dylematów, które z braku czasu będą konieczne do podjęcia. Decydując się na 1️⃣ dzień w Energylandii musicie wiedzieć, że pomimo szczerych chęci i powera do działania zobaczycie tylko część parku i skorzystacie tylko z kilkunastu atrakcji. W parku jest ich ponad 50, plus salony gier, place zabaw, pokazy artystyczne, widowiska i olbrzymia strefa wodna. 2️⃣ dni wydają się być wręcz idealne na zaplanowanie wycieczki do Energyladii. Pierwszego dnia z mapką w dłoni, pomalutku będziesz odkrywać z rodzinką kolorowy świat parku, a drugiego ruszycie na podbój togo, na co zabrakło czasu.

👨‍👩‍👦‍👦 Czy warto jechać z dzieckiem do Energylandii?

Pewnie, że tak! Energylandia oferuje atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Starszaki, które posiadają już 140 cm wzrostu, wejdą praktycznie na każdą atrakcję. Dzięki temu mogą stać się wspaniałymi kompanami podczas najbardziej szalonych przejazdów i zaskoczyć odwagą niejednego dorosłego!
 
👧🧒 Kolejną grupą są dzieciaki o wzroście 120 cm. To właśnie dla nich zaprojektowano strefę familijną. W towarzystwie rodziców będą mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji w tym z pędzącego 75 km/h roller coaster-a RMF Dragon oraz z przyśpieszającego w 2 sekundy do setki roller coaster-a Moja Formuła 1 w strefie ekstremalnej. Bajkolandia może okazać się dla starszaka już za mało atrakcyjna więc czas urozmaici wodne szaleństwo w strefie Water Park.
 
👶 Maluszki, które nie przekroczyły jeszcze 120 cm, też będą miały co robić! Znajdą tu aż 22 atrakcje dla dzieciaków od 2 roku życia: karuzele, mini kolejki górskie, samolociki i autka, które sprawią im dużo radości. Dodatkowo na terenie parku znajduje się kilka tematycznych placów zabaw oraz widowiska i pokazy przygotowane specjalnie dla nich.
 
😉 Najważniejsze są jednak Wasze oczekiwania związane z Energylandią. Na miejscu może się okazać, że Twoje dziecko na widok ogromnych roller coaster-ów pędzących nad ich głowami, głośnych pisków i krzyków po prostu się przestraszy. Nasz Miki, choć przekroczył już 140 cm i nigdy nie był strachliwy, wpadł w panikę w kolejce do jednej z atrakcji. Kompletnie się tego nie spodziewaliśmy, ponieważ rok wcześniej pędził z prędkością ponad 80 km na „Wilkołaku” w parku rozrywki Majaland. Aby wszyscy byli zadowoleni, konieczne było rozdzielenie się na 2 grupy. Gdy Mariusz szalał na drewnianej kolejce górskiej Zadra, ja odpoczywałam w cieniu z chłopakami popijając lemoniadę. Z koleji gdy on bawił się z chłopcami w strefie Big Milka, ja zjeżdżałam z 60 m łodzią do basenu z wodą.

🚸 Pamiętajcie! Wycieczka z dziećmi do tak olbrzymiego obiektu wiąże się z ustaleniem planu działania i bycia elastycznym. Bardzo pomocne będzie również, wcześniejsze zapoznanie się z mapką parku i ustalenie komu, na czym najbardziej zależy. To bardzo ułatwi Wam pobyt i unikniecie wszelkich nieporozumień.

CO WARTO WIEDZIEĆ:

📌 Energylandia, al. 3 Maja 2 32-640 Zator, woj. Małopolskie
📍 Park położony jest w miejscowości Zator, niespełna pół godziny od Katowic i Krakowa. Z Wrocławia to około 3-godzinna trasa
🎫 Kupując bilet wstępu, możesz korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Aktualny cennik – kliknij TUTAJ!
🎟 Bilet możesz kupić przez internet, okazując go przy wejściu na teren parku lub w kilkudziesięciu kasach przy głównej bramie. Warto korzystać z sezonowych promocji na bilety!
🗺 Wraz z zakupem biletu dostajesz mapę, na której jest zaznaczone, od jakiego wzrostu obowiązuje dana atrakcja
🎡 Numerki atrakcji umieszczone są w miejscu wejścia na atrakcje! Pamiętaj o tym, bo zaoszczędzisz dzięki temu sporo kilometrów
📆 Rozważ pobyt 2 lub nawet 3-dniowy! W jeden dzień nie będziesz w stanie skorzystać nawet z połowy atrakcji!
🎂 W dniu urodzin Twoje dziecko wchodzi na teren parku za 1 zł
⏰ Przyjedź do Energylandi 30 minut przed godziną otwarcia. Unikniesz kolejek i wykorzystasz czas na maxa!
🚗 Auto zostaw na jednym z ogromnych, płatnych parkingów. Płatność w automatach znajdujących się przy kasach biletowych
🎒 Zaopatrz się w specjalną opaskę na szafki płatną dodatkowo 5 zł. Przyda się za każdym razem, gdy bedziesz chciał zjechać z roller coastera lub wodnej kolejki. Na czas przejazdu schowasz w niej swoje rzeczy np. torebkę, aparat lub okulary
👕 Koniecznie zabierz ze sobą ciuchy i buty na zmianę. Atrakcje wodne oznaczone są na mapce kroplą wody i faktycznie wyjdziesz z nich mokry. Jeżeli chcesz tego uniknąć, usiądź na środku wagonika lub ubierz na siebie płaszcz przeciwdeszczowy. Rozwiązaniem jest również olbrzymia suszarka, dodatkowo płatna 5 zł
💦 Strefa wodna otwarta jest głównie latem, gdy temperatura powietrza osiąga co najmniej 20 C
👧🧒Dzieci o wzroście 140 cm mogą skorzystać dosłownie z każdej, nawet najbardziej, ekstremalnej atrakcji w parku
📋 Na terenie Energylandi umieszczone są tablice z informacjami, jak długie są kolejki na dane atrakcje. Czasem może się okazać, że na kolejce tuż obok jest zupełnie pusto!
🎢 W automatach FAST PASS możesz jednorazowo zarezerwować, za darmo, szybsze wejście na 3 roller costery: HYPERION, ZADRA I MAYAN. Wystarczy odczytać bilet wstępu na skanerze, potwierdzić klikając ok i odebrać kod kreskowy uprawniający do wejścia na wybraną atrakcję. Bilet będzie aktywny 10 minut przed i 10 min po czasie rezerwacji
⌛️ Każda atrakcja posiada namalowany na podłodze średni czas oczekiwania w kolejce. My byliśmy w Energylandii w tygodniu, czekaliśmy około 20 minut na Hyperiona, Speed Water Costera i Zadre
🔹 W kolejach do atrakcji, nad głowami umieszczono chroniące przed słońcem, materiałowe daszki. Dodatkowo uruchamiane są mgiełki wodne, które można spotkać również na terenie parku
🔸 Przed wejściem na każdą atrakcję znajduje się licznik, dzięki któremu do wagoniku lub łódki wchodzi maksymalna ilość osób. Ludzie w kolejce często przypuszczają pojedyncze osoby, ponieważ zależy im na przejażdżce w większej grupie
🎥 Nagrywać przejazdy możesz wyłącznie za zgodą ochrony, mając własną kamerkę GoPro umieszczoną na szelkach
🥗 Na terenie Energylandi znajduje się ponad 60 punktów gastronomicznych: restauracje serwujące dania kuchni polskiej, włoskiej orientalnej, kawiarnie, lodziarnie, naleśnikarnie i wiele, wiele innych
🎉 Energyladia organizuje ciekawe wydarzenia: dzień szaleństwa za szkolne świadectwa (-50% dla uczniów), Magic Night z 3 godzinami darmowej zabawy, urodziny Energylandii, Oktoberfest i Halloween Time.
🔖 Przy wyjściu odbierz kupon zniżkowy na kolejny bilet od pracowników Enerylandii!
🤩 Na wrzesień – październik zaplanowano otwarcie 6 strefy AQUALANTIS. W planach jest również strefa SWEET VALLEY, AQUAPARK i baza hotelowa
👏 Energylandia jest na rynku zaledwie od 7 lat!

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
2 Komentarze