SKY WALK – Świeradów-Zdrój

sky-walk-sciezka-w-chmurach-swieradow-zdroj-dla-dzieci-dolny-slask-atrakcje-gory-izerskie-parking-ceny
fot. ©ahojprzygodo.com, Sky Walk, Świeradów-Zdrój 2021

Ścieżka W Chmurach

AHOJ! 🌥 W miasteczku uzdrowiskowym Świeradów-Zdrój zbudowano wyjątkową atrakcję dla małych i dużych poszukiwaczy przygód. Najwyższą wieżę widokową w Polsce! Na samą górę poprowadzi Cię łagodnie wijąca się kładka o długości 850 m, na której zaprojektowano ekstremalne, edukacyjne oraz kulturowe elementy.

🚶 Część drogi na szczyt możesz pokonać po drabince linowej, która rozchodzi się w dwóch kierunkach – PAJĄK. Ta ekstremalna atrakcja będzie pierwszym sprawdzianem waszej odwagi. Dodatkowo skróci trasę o jeden poziom.

👉 Wieża jest naprawdę wysoka (62m), a jej położenie na wzniesieniu potęguje to wrażenie. Panoramy są wspaniałe! Na ścieżce umieszczono 2 miejsca widokowe, z których będziecie podziwiać Góry Izerskie, Kotlinę Jeleniogórską, Świeradów-Zdrój i pobliskie miejscowości.

🍒 Wejście na sam szczyt będzie jak wisienka na torcie! Znajdują się tu dwie atrakcje dla odważnych:
◾️ KROPLA, czyli siatka umieszczona na wysokości 60 m nad ziemią. Możesz przejść się po siatce w postaci kropli wody lub położyć się na chwilę i cieszyć wolną przestrzenią pod sobą. Poczujesz niezapomniane uczucie, jakby Twoje ciało unosiło się w powietrzu!
◾️ SZKLANA PLATFORMA, która dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. To nowy wymiar widoków i ostatnie wyzwanie w chmurach do pokonania. Na platformie przeżyjesz bezpieczne uczucie lewitacji na wysokości 62 metrów nad ziemią

Wycieczkę możesz zakończyć 150-metrową ZJEŻDŻALNIĄ dzięki, której w kilka sekund wrócisz z chmur na ziemię. Nie martwcie się! Ponoć wcale nie jest taka szybka, a uśmiech dzieciaków jest bezcenny! Atrakcja jest dodatkowo płatna – 9 zł za 1 zjazd lub 50 za 6 zjazdów. Bilety na ślizgawkę kupuje się tuż obok. Wejście dla dzieci, które mają 120 cm wzrostu

SKY WALK Świeradów-Zdrój w liczbach:
🔸 długość zjeżdżalni: 105 metrów
🔹 długość trasy: 853 metry od bramki
🔸 wysokość kładki od ziemi: 62 metrów
🔹 wysokość wieży: 65 metrów

👨‍👩‍👦‍👦 Nasza rodzinka uwielbia wieże widokowe, są jak magnes dla naszych chłopców. Sky Walk w Świeradowie-Zdrój jest wspaniałą rodzinną przygodą. Byliśmy zachwyceni! Spodoba się wszystkim, którzy staną na drewnianych kładkach i przeżyją to na własnej skórze. Wrażenie robi zarówno konstrukcja, jej wysokośc jak i wykonanie. Niczym nie odbiega od czeskich konstrukcji znajdujących się w pobliżu. Cena atrakcji wydawała się nam początkowo wysoka, ale przebywając kilka dni w Karpaczu i Szklarskiej zmieniliśmy zdanie (niżej piszę więcej na ten temat). Wiem, że kontrowersje budzi również sam pomysł wybudowania ścieżki w górach. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może chodzić po górach, często nie pozwala mu na to zdrowie lub własne lęki. Są też i tacy, którzy nie lubią górskich wędrówek, a podziwiać panoramy ze szczytu już tak. Może akurat spodoba im się do tego stopnia, że załapią bakcyla i ruszą na szlak.

⭐️ Na naszym INSTAGRAMIE możecie obejrzeć relację z tego miejsca. Znajdziecie ją w relacjach wyróżnionych

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Sky Walk Świeradów-Zdrój, ulica Dąbrowskiego 6, 59-850 Świeradów-Zdrój
🥇 Sky Walk Świeradów-Zdró to najwyższa wieża widokowa w Polsce!
💻 Strona internetowa kliknij TUTAJ!
⏰ Godziny otwarcia: Poniedziałek – Niedziela 10.00 – 20.00
⚠️ UWAGA!!! Ostatnie wejście o godzinie 19:00
🎫 Cennik kliknij TUTAJ! Czy faktycznie jest tak drogo? Cena atrakcji wydawała się nam początkowo wysoka, ale porównując z innymi konstrukcjami tego tupu, wieża w Świeradowie wypada bardzo dobrze. Na czeskim Sky Walk w Dolni Moravie, osoba dorosła za bilety zapłaci prawie 100 zł (w tym przejazd w obie strony wyciągiem). Wjazd na Śnieżkę (Kopę) w obie strony wyciągiem to koszt 180 zł za bilet 2+2, na Czarną Górę Luxtorpedą 160 zł, a trwa to zaledwie kilka minut. Za Sky Walk w Świeradowie płacimy raz, ale możemy tam być ile chcemy.
🚗 Pod wieżą nie ma aktualnie parkingu. Auto zostaw przy ulicy Granicznej (niebieski szlak na Polanę Izerską) Stąd, łagodną i krótką ścieżką przez las w około 15 minut dotrzesz do wieży. Ostatni kawałek, tuż za drewnianym mostem będzie dość stromy, ale to ostatnia prosta i nawet wózeczek można wnieść. Prywatny parking, płatny 30 zł znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego, ale nie dość, że jest bardzo drogi to dodatkowo, podejście pod wieżę jest bardzo strome. Brak również chodnika
🎟 Bilety kupujecie w kasie lub na elektronicznych ekranach. Nie ma możliwości kupienia biletu przez internet
👶 Na teren ścieżki można wjechać wózkiem dziecięcym
🐕 Obowiązuje zakaz wprowadzania psów
🚶‍♂️ Wejście na szczyt spokojnym krokiem zajmie Wam 20-30 minut, resztę czasu można poświęcić na 2 ekstremalne atrakcje i podziwianie widoków
🚸 Będąc na KROPLI, uważajcie na małe dzieci. Otwory w siatce są dość duże i nóżka może wpaść między siatkę. Gdy już się tak stanie – nie panikujcie, tylko ściągnijcie dziecku bucik i dopiero wtedy, na spokojnie wyciągnijcie stopę
💵 Zjeżdżalnia jest dodatkowo płatna i mogą z niej skorzystać wszyscy powyżej 120 cm wzrostu. Przed zjeżdżalnią znajduje się miarka. Jeden zjazd kosztuje 9 zł lub 50 za 6 zjazdów. Bilety na ślizgawkę kupuje się tuż obok
🔸 Przygodę zakończysz w sklepiku z bardzo fajnymi jakościowo produktami. Znajdziesz tu notesy, okulary, poduszki, torby, długopisy i wiele, wiele innych rzeczy z logiem Sky Walk lub żabą – maskotką miasta
🍦 Weź ze sobą wodę i coś do jedzenia, ponieważ ceny przy Sky Walk są ekstremalnie wysokie. Zapłaciliśmy za małego loda świderka 10 zł!
🔹 Toalety są bezpłatne i znajdują się pod konstrukcją, po lewej stronie od głównego wejścia
⭐️ Sky Walk będzie można zwiedzać również w nocy podczas organizowanych eventów
🗻 Wieża Sky Walk Świeradów-Zdrój kosztowała ok. 40 mln zł. Inwestorem jest czeski przedsiębiorca, który wybudował bijąca rekordy popularności ścieżkę w Dolni Moravie

➡️ W POBLIŻU: ścieżka edukacyjna na Zajęcznik, wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie, Izerska Łąka – centrum edukacyjne, Czarci Młyn, Dom Zdrojowy w Świeradowie, Stacja kultury – makieta kolejowa

👉 SKY WALK Świeradów-Zdrój to trzecia odwiedzona przez nas wieża widokowa tego typu. O Sky Walk w Dolni Moravie przeczytasz, klikając TUTAJ, a o Ścieżce w Koronach Drzew klikając TUTAJ!

Sky Walk w Dolni Moravie
Ścieżka w Koronach Drzew

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

6 komentarzy

  • Super sprawa ogólnie, cena wysoka, ale wiadomo za co się płaci. Problem jak zawsze z tym, że na biznesie zarabiają pseudo bace, które zmieniają ceny parkingów. Wjeżdżając be okolice, jak byk na tablicy świetlnej widnieje 20zl/parking. Średnio sympatyczny grubszy pan gestem ręki zachęca do wjechania, po czym rzucą cenę 30zl. Na odmowę reaguje „to nie moja wina że pana nie stać”. Podjeżdżając chwilę później z drugiej strony widać (z tej z której turyści nie nadjeżdżają), że pan biznesmen ma odwróconą tabliczkę z napisem 20zl. Generalnie sytuacja jak zwykle, tylko irytują teksty pana pseudo górala. Szklarska i Świeradów super miejscówki, tylko gołym okiem widać że zmierzają w stronę polskiego morza i Zakopanego.

    • To przykre, tego typu zachowania nie powinny mieć miejsca. Bardzo mi przykro, że spotkało Pana takie chamstwo. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie parkingi zostaną zorganizowane należycie.

  • Miejsce i sama wieża bardzo ciekawa atrakcja, ALE jest szczegół który psuje tam pobyt. ZERO tolerancji dla ludzi posiadających pieska. Całkowity zakaz. Miejsce NIE przyjazne zwierzętom. Kojce dla psów umiejscowione przy toaletach ludzkich, NIE zabezpieczone żadnym zamknięciem, w każdej chwili OBCA OSOBA morze ukraść nam psiaka. NIKT nawet nie pilnuje owych zwierzaków by IM krzywda się nie stała. LUDZIE zapomnijcie że wejdziecie z pieskiem w TOREBCE na SKY WALK. Obsługa obiektu niedostępna i odporna na argumenty że psiak nie ma możliwości wydostania się z torebki i że nie zostanie z niej wypuszczony. Potrafię zrozumieć że pies idący na smyczy mógłby wyrządzić szkody w postaci osiusiania, pogryzienia kogoś lub czegoś, albo stworzenia zagrożenia że inna osoba morze zaplątać się w smycz. ALE mały piesek przypięty szelkami w torebce ( przeznaczonej dla psiaków ) jakie stwarza zagrożenie ? Nawet ludzie stojący w kolejce także byli za tym by wpuścić z pieskiem w torebce, ale obsługa obiektu nie tolerancyjna i nie słuchająca nawet argumentów ludzkich, stojących w kolejce. Mam nadzieję że w POLSCE mentalność obsługi i właścicieli takich miejsc jak SKY WALK i innych obiektów turystycznych się zmieni, że zaczną być bardziej przyjazne dla sporej grupy ludzi posiadających zwierzaka- którzy traktują swego czworonoga jak członka RODZINY i TOWARZYSZA.

    • To bardzo przykre co Pani pisze. Sami mamy pieska i nie wyobrażam sobie zostawić naszej Leeloo w takich warunkach. Nie podróżujemy z nią ze względu na jej stan zdrowia i wiek – już prawie 16 lat. Nie zwróciłam więc na to uwagi. Dziękuję za informację. Sporo osób pyta o kojce dla zwierząt przy SkyWalku więc będę mogła szczerze napisać, co o tym myślę. A czy była Pani na czeskiej wieży z pieskiem? To ten sam inwestor i jestem ciekawa jak to jest tam rozwiązane.

  • Wczoraj wstawiłam wpis, który został usunięty powód: opisałam o nietolerancji co do właścicieli i ich zwierząt. Przykre że tak jest. Pozytywne wpisy pozostają a te negatywne są usuwane !

    • Oj nie, nic nie zostało usunięte. Nie mamy tu takiej cenzury 🙂 Wpisy, które czekają na zatwierdzenie przez administratora są na blogu niewidoczne. Niestety we wrześniu jestem totalnie nieogarnięta i do tej pory nie miałam szansy/czasu usiąść do odpisywania na komentarze z bloga. Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze za wcześniejszy, wartościowy komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *