CEEiK „Salamandra”

fot. ahojprzygodo.com, Myślibórz 2021

Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży

AHOJ! 🦎 Na wycieczce do Myśliborza zobaczysz z pewnością 2 wspaniałe atrakcje: MAŁE ORGANY MYŚLIBORSKI oraz WĄWÓZ MYŚLIBORSKI. Dobrze jednak wiedzieć, że między tymi dwoma miejscami znajduje się często pomijane i niedocenione Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”, które było dla nas absolutnym zaskoczeniem! Przywitała nas ogromna kamienna rzeźba salamandry, tuż za nią wyłoniło się cmentarzysko dla odpadów, woliery dla bocianów, przekrój drzewa, dzięki któremu chłopcy mogli policzyć jego wiek. Na tablicach edukacyjnych porównali rozpiętość skrzydeł bociana ze swoją, zobaczyli przeróżnej wielkości domki dla owadów oraz przeszli ścieżkę zdrowia. Prócz tego na terenie centrum znajdują się boiska do gry w siatkówkę, drewniane wigwamy oraz miejsca do rozpalenia grilla i ogniska.

🌿 Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” to ośrodek edukacyjny w Myśliborzu, który funkcjonuje od 1997 r. Jego celem jest wspomaganie nauczania szkolnego i akademickiego. Zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych przez poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego i zagrożeń jakie dla niego stwarza działalność człowieka. 

W CEEiK „Salamandra” odbywają się zajęcia terenowe, laboratoryjne, warsztaty ekologiczne oraz wycieczki naukowe i krajoznawcze po terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”. 

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa “Salamandra”, Myślibórz 11, 59-411 Paszowice
⏰ Otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00
🚗 Bezpłatny parking znajduje się przy centrum edukacji oraz kawałek dalej na polanie idąc w stronę wąwozu
👉 Przy ośrodku działa lokalny punkt informacji turystycznej oraz ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt

‼️ WARTO ZAJRZEĆ NA STRONĘ CEEiK “Salamandra” _ KLIKNIJ TUTAJ!, gdzie znajdziesz bardzo ciekawe materiały dla dzieci przygotowane przez Lasy Państwowe. Trzy z nich prezentuję poniżej 🙂

W POBLIŻU: Wąwóz Myśliborski, Małe Organy Myśliborskie, Neogotycki pałac w Myśliborzu, Wieża widokowa na górze Zawodna, Sudecka Zagroda Edukacyjna, Zamek Bolków

Małe Organy Myśliborskie
Wąwóz Myśliborski
www.lasy.gov.pl
www.lasy.gov.pl
www.lasy.gov.pl

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Tags from the story
, ,

Dodaj komentarz