fbpx

🏠 Osada Krasne

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 9 Min Czytania

Nocleg w rytmie Slow

AHOJ! Pokażę Wam dziś piękne miejsce, z dala od zgiełku miasta, w uroczej malutkiej wiosce pełnej niesamowitych atrakcji dla oczu i duszy, w Bukowcu. To właśnie tam znajduje się założenie niebywałe i absolutnie wyjątkowe, jakim jest Ornamental Farm. Ale dziś nie o nim, choć kilka zdjęć Wam oczywiście przemycę. Ciężko bowiem mieszkać w takim miejscu i nie spacerować po ponad 100 hektarowym parku z herbaciarnią, opactwem, kilkoma stawami, a nawet wieżą widokową. 

Do Bukowca przyjechaliśmy na zaproszenie Mai i Jacka, z którymi korespondowałam już ponad dwa lata. Tak, dwa lata już chciałam tam jechać. Gdy po raz pierwszy zobaczyłam na Instagramie klimat, jaki panuje w Osada Krasne, przepadłam i wiedziałam, że to miejsce, w którym odpocznę i naładuję baterię. Zależało mi też bardzo na tym, by nasi chłopcy zaznali takiego życia, jakie sama miałam w dzieciństwie. Nie myliłam się! Miko i Iti od razu poczuli się w Osadzie jak w domu i mimo nieciekawej pogody ciągnęło ich na podwórko. Razem z córką właścicieli Jagodą, mieli swoją tajemną bazę na balach siana, razem z Jackiem karmili konie, kozy, a nawet kury, bo zwierząt w osadzie nie brakuje! Mieszka tu sympatyczny piesek Bruno, który witał nas co ranka, konie — Luis, Bunia, Kuki, hucułka Jagoda, oraz kociaki, bez których kawka na tarasie nie smakowałaby tak samo. 

📸 OBEJRZYJ NASZĄ ROLKĘ Z OSADY KRASNE NA INSTAGRAMIE — KLIKNIJ TUTAJ 🙂

Bukowiec

Mieszkaliśmy w domku o nazwie Jagoda. Może Was to nie zaskoczy, ale oba domki nazwy dostały od imion dzieci właścicieli. Są więc dwa: Jagoda i Mieszko. Oba w niedalekiej odległości od siebie, ale na tyle oddalone, by poczuć, że tylko wy patrzycie na pola i lasy należące do Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Jest też miejsce na ognisko, ogródek, sad i nawet ziemianka przy wybiegach dla koni. Tuż obok rozciągają się szlaki do przemierzania, trasy rowerowe do przejechania, skałki do wspinania, stoki do zjeżdżania, wody dla ochłody lub do morsowania i wspomniane już wcześnie j założenie Ornamental Farm. Można tu zaznać takiego prawdziwego życia w rytmie slow, którego bardzo potrzebowaliśmy. Właściciele Osady Krasne również. Ich historia jest niesamowita! Przeczytajcie tylko:

„Ciągnęło nas do wytchnienia, przestrzeni i wolności w eksploracji świata dla naszych dzieci. Zwłaszcza z naszego mieszkania w bloku, na 4 piętrze. W pierwszej kolejności trafiliśmy do Bukowca. Dawne gospodarstwo chciałam Jackowi tylko pokazać, a skończyło się na 3 latach usilnych starań, nieustannych prób cierpliwości i morzu determinacji, by dom po babci stał się naszym domem. Rośnie tu zasadzony jeszcze przez niemieckich właścicieli sad, z którego można skubnąć jabłko albo gruszkę, widoki mają uspokajające właściwości, a obcowanie z wszech otaczającą przyrodą, przynosi spokój i sprawia dużą przyjemność. Dlatego zapragnęliśmy naszym spełnianym tu marzeniem się podzielić”. 

Na terenie parku w Bukowcu znajdziesz:
🔸 Herbaciarnie zwaną również Świątynią Ateny
🔹 Wieżę widokową przy zamku Kessela
🔸 Opactwo
🔹 Granitowe skały zwane Kręgiem Druidów
🔸 Muzeum Tajemniczy Las
🔹 Przepiękny folwark z kawiarnią – Cafe&Bistro w Artystycznej Stodole
🔸 Ścieżki spacerowe z tablicami edukacyjnymi poświęconymi przyrodzie i historii
🔹 Kompleks stawów i strumyków. W Stawie Kamienistym spotkasz dzikie ptactwo wodne, a po Wielkim Stawie popływasz drewnianymi łódkami

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌
Osada Krasne /  Dolny Śląsk / Rudawy Janowickie / Bukowiec 58-533 ul. Wiejska 34
👩‍💻 Strona internetowa Osady Krasne — KLIKNIJ TUTAJ!
🏠 2 domki na wyłączność na max. 6 osób
🏡 Gospodarze — Maja i Jacek mieszkają na jednym podwórku wraz z 2 dzieci: Jagodą i Mieszkiem.
🔑 Jeżeli chcesz zarezerwować nocleg, pisz do nich przez stronę internetową lub na Instagramie, a dostaniesz wszelkie niezbędne informacje. Ba! Nawet wieści, którą drogą jechać, gdzie może być błot itp. 🙂 Szczerze byłam pod wrażeniem zaangażowania. 
💻 Koniecznie zobaczcie klimatyczne fotki na ich profilu na Instagramie. Cudowne! Znajdziesz je pod linkiem — KLIKNIJ TUTAJ!
🛌 W domku możecie wybrać opcje noclegu na górze razem dzieciakami lub spać zarówno na górze jak i na narożniku przy wejściu głównym i kuchni.
👩‍🍳 Kuchnia jest świetnie wyposażona, znajdziecie tam wszystko, czego potrzeba do ugotowania obiadu, a Maja (właścicielka) śmieje się , że i nawet Wigilię udałoby się przyrządzić 🙂
🥘 Jedzenie do Osady Krasne dowozi restauracja z Kowar — Zajazd Przywodzie. Warto się także wybrać do WyspaFan / Wyspa Kowarska,  gdzie prócz jedzenia zadbano o atrakcje dla dzieci.
📍 Będąc w Osada Krasne koniecznie zobacz: Ornamental Farm, Muzeum Tajemniczy Las, Park Miniatur i Muzeum Sentymentów w Kowarach, Western City w Ściegnach oraz Sokolik. Niedaleko stąd także do Karpacza więc jest co robić.

Bukowiec

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment