fbpx

⛵️ Spływ Pontonowy blisko Wrocławia

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 4 Min Czytania

Spływ rzeką Bystrzyca przez park krajobrazowy

AHOJ! 👉 Czy wiesz, że zaledwie 25 minut od centrum Wrocławia możesz popływać pontonem? Przygodę rozpoczniesz w Leśnicy na przystani Złotniki. Tam dzieciaki pobawią się, a Ty zostaniesz przeszkolony z zasad bezpieczeństwa. Kolejny etap to przejażdżka autobusem do Ratynia, gdzie po około 15-minutowym spacerku ścieżką edukacyjną dotrzesz do miejsca startu — Jarnołtowa. Zostało tylko ubrać kapok, wsiąść do pontonu i przepłynąć 5-kilometrowy odcinek rzeki Bystrzyca. Nie będzie tak łatwo! Trochę się na wiosłujesz, by ominąć wszystkie drzewa i mielizny. Zajmie Ci to zaledwie godzinkę, a cała wycieczka około dwóch. Dzięki temu dzieciaki się nie znudzą, a Ty sprawdzisz, czy spływ pontonowy. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj opis rolki!

DLA KOGO JEST SPŁYW?

Spływ pontonowy to atrakcja dla każdego. Nie ma ograniczeń wiekowych, nie trzeba też być w wybitnej formie sportowej. Bobasy śpią sobie podczas płynięcia w pontonie, a seniorzy są zachwyceni roślinnością lasów łęgowych i licznym ptactwem. Wyobraź sobie, że nawet psiaka możesz ze sobą zabrać. Rzeka jest płytka i łagodna. Nie ma fal ani wodospadów, ale za to oprócz wartkiego nurtu znajduje się tam spora ilość zwalonych drzew. Zalegają przy brzegu, czasem przegradzają w dużej części koryto rzeki, tworząc malownicze przesmyki. Jednak co istotne mimo takich wyzwań nie trzeba przenosić pontonu z miejsca na miejsce. Wystarczy zgrana ekipa i można śmiało płynąć. Przy zachowaniu nawet minimalnych zasad bezpieczeństwa nikomu nic nie grozi. Oczywiście nie należy wskakiwać do wody, by się wykąpać… Takie rzeczy są zakazane.

JAK WYGLĄDA SPŁYW?

Cała atrakcja z przewiezieniem na start, instruktażem, rozdaniem sprzętu zajmuje ok. 2 godziny, z czego ok. 60-70 min to spływ. Przygodę rozpoczniesz w Leśnicy na przystani Złotniki. Kolejny etap to przejażdżka autobusem do Ratynia, gdzie po około 15-minutowym spacerku ścieżką edukacyjną dotrzesz do przystani górnej w Jarnołtowie. Po obowiązkowym ubraniu kapoków wsiądziesz do pontonu i przepłyniesz 5-kilometrowy odcinek rzeki Bystrzyca. 

JAK GŁĘBOKA JEST RZEKA?

Odcinek, którym będziesz płynąć można podzielić na 2 części. Pierwsza część – bardziej wartka woda max. do pasa plus niewielkie punkty głębsze. Druga część od Ratynia — bardziej leniwa, max. 1,5 m.

CO SIĘ STANIE GDY PONTON SIĘ PRZEDZIURAWI? 

Spokojnie pontony są bardzo wytrzymałe i niestraszne im korzenie albo zawalone drzewa. Mogą pomieścić 7 osób dorosłych. Nawet jeśli ponton się przedziurawi, to powietrze zejdzie tylko z jednej z 7 komór, z których jest zbudowany. Jest to więc bardzo bezpieczna forma rekreacji wodnej.

CO WARTO WIEDZIEĆ:

💻 www.rafting-wroclaw.pl
📌 START i META: Centrum Rekreacji Przystań Złotniki znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Skoczylasa 57a (Leśnica)
🚣🏻‍♀️ Spływ rozpoczniesz przy Moście Jarnołtowskim. Nie przyjeżdżasz tutaj autem. Z przytani Złotniki, zostaniesz tam dowieziony autobusem.
🗓️ Osoby indywidualne mogą popływać w weekendy. 
Start o pełnej godzinie z przystani Złotniki. Przez internet możesz zapisać na konkretną datę i godzinę.
👨‍👩‍👧‍👦 Przy rezerwacji na minimum 4 osoby macie ponton na wyłączność. Pontony są przeznaczone dla max. 7 osób dorosłych.
💦 Pokonasz 5-kilometrowy odcinek rzeki Bystrzyca przepływający przez Park Krajobrazowy pomiędzy Jarnołtowem a Leśnicą we Wrocławiu. 
🚌 Do przystani dotrzesz komunikacją miejską  kierując się na Pętlę Leśnica.
👚 Ubierz się w wygodny strój sportowy. Warto mieć ze sobą coś od deszczu, czapkę z daszkiem i filtr przeciwsłoneczny. 

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment