fbpx

💦 WATER PARK TIKI POOL

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 7 Min Czytania

AQUAPARK TIKI BAD

AHOJ! 💦 TikiBad to totalne wodne szaleństwo! Aquapark położony jest na terenie campingu oraz parku rozrywki Duinrell w Holandii i jest największym tego typu obiektem w regionie Beneluksu. Znajdziesz tam 1,5 km ekscytujących zjeżdżalni, strefę dla dzieci Playa i kolorowe, tryskające wodą atrakcje na świeżym powietrzu. W TikiBad zjedziesz z 🛝 21 ślizgawek, razem z przyjaciółmi lub rodziną wlecisz na pontonie prosto do ciemnej rury i wiele, wiele razy będziesz aż piszczeć z zachwytu. Ślizgawki, choć często super szybkie są bardzo dobrze opisane. Z tablic dowiesz się jaki stopień trudności ma dana atrakcja: SOFT, MEDIUM czy TURBO oraz na jakiej głębokości się kończy. Chłopcy byli zachwyceni i w skali 1/10 ocenili ten obiekt na 1️⃣0️⃣0️⃣!

STREFY

Aquapark podzielony jest na 2 strefy: zewnętrzną i wewnętrzną. Między strefami nie można przechodzić, więc przy rezerwacji biletów miejcie to na uwadze. My jednego dnia bawiliśmy się na podwórku, a drugiego sprawdziliśmy, co dzieje się w środku obiektu. Goście Eurocampu mogą kupić bilety ze specjalną zniżką – 4 godziny w cenie 5€ na strefę zewnętrzną, oraz 2 godziny w cenie 10€ na strefę wewnętrzną. W recepcji Eurocampu dostaniecie kody, które zapewnią Wam obniżkę ceny. Pamiętajcie, by rezerwacji dokonać dzień wcześniej przez stronę internetową. W godzinach porannych jest zdecydowani mniej ludzi. Bardzo Wam polecam tę godzinę, ponieważ w pełni wykorzystacie czas na zabawę. Wieczorem do samych kas biletowych ustawiały się ogromne kolejki.

🏡 WPIS O CAMPINGU DUINRELL – KLIKNIJ TUTAJ

ZEWNĘTRZNA

Zewnętrzna strefa to przede wszystkim atrakcje dla dzieci. Znajdziesz tam podgrzewany basen zewnętrzny i 5 nowych zjeżdżalni. To tu urządzicie rodzinne wyścigi lub zjedziecie z półotwartej ślizgawki, pobawicie się na placu zabaw w formie domku, gdzie z każdej strony tryska woda i zjedziecie z 3 łagodnych zjeżdżalni. Tylko uważajcie na ogromny plusk! W TikiBad znajduje się największe wywrotne wiadro w Holandii! 

Wokół atrakcji porozstawiane są leżaki oraz kawałek dalej hamaki. Jest też sporo miejsca na trawie. Niestety często w pełnym słońcu. Cień znaleźliśmy tylko pod ślizgawkami. Znajduje się tu również malutka kawiarnia, przebieralnie oraz toaleta. Co dziwne, nie znajdziecie tam umywalki. Aby umyć dłonie, musicie wejść do budynku i skorzystać z toalety przy kasach. Troszkę brakowało mi również jacuzzi, biczy wodnych itp. atrakcji dla dorosłych. Jeżeli planujecie wypocząć w tym miejscu, to do Waszej dyspozycji będzie zaledwie basen. Reszta atrakcji jest dedykowana dzieciakom. 

WEWNĘTRZNA

Strefa wewnętrzna to natomiast istne szaleństwo – 21 zjeżdżalni dla małych i dużych, łącznie ponad 1,5 km wodnej zabawy! Obiekt podzielony jest na strefę dla maluszków, starszaków i poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń. Moi chłopcy przechodzili tu samych siebie, rozpędzeni wpadali do ciemnych rur, zjeżdżali ze ślizgawki, która w połowie się urywała i bez mrugnięcia okiem wpadali na głębokość 3 metrów, szaleli w basenie z falami i urządzali wyścigi, kto pierwszy ten lepszy. Tata też pokazał, na co go stać i testował wszystkie ślizgawki nawet te TURBO, by przetrzeć szlaki dzieciakom i opowiedzieć im krok po kroku jak wygląda przejazd. Na X-stream odważył się pójść jednak tylko on. Długo walczył ze swoimi lękami, ale je pokonał i jestem z niego ogromnie dumna. A ja? No cóż… starałam się dorównać kroku całej rodzinie, ale często nie nadążałam. Nawet nie zdążyłam poleżeć w basenach z hydromasażem lub zafundować sobie relaks w Tikisaunie. Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem, gdzie te miejsca się znajdują, bo przez 2 godziny, biegałam tylko z jednej ślizgawki na drugą i mimo lęków baaaardzo mi się podobało.

ŚLIZGAWKI

CYCLON — Prędkość 60 km/h. Długość 56 m. To najszybsza zjeżdżalnia w basenie Tiki. Zjazd rozpoczyna się z 15-metrowej wieży, mkniesz w dół z dużą prędkością, kręcisz się w rynience, a następnie wpadasz do brodzika.

TRYTON — Długość 163 metrów. Wysokość 20 metrów. Ekscytująca zjeżdżalnia wodna z potrójnym stożkiem. Goście błyskawicznie dwuosobową rurą zjeżdżają z wysokości niemal 20 metrów do tzw. stożka (lejka), po czym zjeżdżać w górę przy ścianie i ponownie w dół.

BLITS — prędkość 60 km/h, długość 80 metrów, wysokość 14 m. Wymagana minimalna wysokość: 150 cm. Maksymalna dopuszczalna masa ciała: 100 kg W tej superszybkim zjeżdżalni pokonasz zakręty tak szybko, że będziesz miał wrażenie, że ledwo dotykasz powierzchni zjeżdżalni.

FLITS — prędkość 60 km/h. Długość 80 m. Wysokość 14 m. Zjeżdżasz z niewiarygodną prędkością w rurze z przezroczystymi odcinkami, które dają poczucie, że płyniesz swobodnie w powietrzu.

X-STREAM prędkość 40 km/h. Długość 16 m. Wysokość 7 m. Odważne osoby poczują, jak na wysokości 7 metrów podłoga urywa im się pod nogami i z prędkością 40 km/h opadną w przepaść.

MOONLIGHT — prędkość 20 km/h. Długość 150 m. Wysokość 16 m. Ścigaj się 2-osobowym pontonem w czarnej jak smoła rurze. Drogę wskaże Ci tylko kilka kawałków gwiaździstego nieba. Nie będziesz miał nawet pojęcia, kiedy zmienisz kierunek jazdy!

STARFRIGHT — prędkość 20 km/h. Długość 150 m. Wysokość 16 m. Przesuwaj się po zaciemnionej trasie w 2-osobowym pontonie. Po drodze będziesz zaskoczony błyskami i promieniami światła. Kto wie, może natkniesz się na nieoczekiwany wodospad.

TYFOON — prędkość 50 km/h. Długość 86 m. Wysokość 15 m. Zjazd odbywa się w przezroczystej tubie. Z jednej dużej krzywizny wpadniesz na dwie mniejsze, dzięki czemu siły G będą odczuwalne na całym Twoim ciele! Wyjątkowe przeżycie dla każdego, kto kocha prędkość i przygodę.

PELICAN DIVE — długość 4 m. Wysokość 7 m. Bardzo krótka, stroma zjeżdżalnia, która na kilka sekund spowoduje swobodny spadek.

BLUE SHARK — prędkość 20 km/h. Długość 110 m. Wysokość 14 m. Ta modna, niebieska zjeżdżalnia, przyjazna rodzinom, jest jedną z dwóch pierwszych zjeżdżalni zbudowanych na basenie Tiki i nadal jest ulubioną zjeżdżalnią zarówno wśród młodych, jak i starszych. Liczne zakręty sprawiają, że przebycie 110-metrowej zapewni mnóstwo frajdy.

GREEN BARACUDA prędkość 20 km/h. Długość 110 m. Wysokość 14 m. To pierwsza zielona zjeżdżalnia w Tiki Pool!

FILM WATER PARK TIKI POOL

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment