fbpx

🎨 PIGCASSO WROCŁAW

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 7 Min Czytania
fot. ©ahojprzygodo.com | Pigcasso Creative Paint House, Wrocław 2024

Odkryj w sobie duszę artysty!

AHOJ! 👨‍🎨 Szukasz pomysłu na ciekawą i kreatywną zabawę z dziećmi? A może chcesz odkryć w sobie artystyczną duszę i wyrazić swoje emocje za pomocą farb? Jeśli tak, to mam dla Ciebie świetną propozycję — Pigcasso!

To nowe miejsce we Wrocławiu, które oferuje niezapomniane doświadczenia artystyczne dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności. W Pigcasso możesz malować, jak chcesz i nie bać się pobrudzić! Możesz wybrać spośród dwóch technik malowania, takich jak chlapanie i elektryczne stoły obrotowe oraz dwóch sesji: zwykłej i fluo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i stworzy własne, niepowtarzalne dzieło sztuki.

Pigcasso to nie tylko zabawa, ale też nauka i rozwój. Malowanie farbami pobudza wyobraźnię, kreatywność, koordynację ruchową i zmysł estetyczny. To także doskonały sposób na relaks, odstresowanie i poprawę nastroju. A co najważniejsze, to okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi!

🖌️ Jak będziesz malować?

W Pigcasso są dostępne dwie techniki malowania, czyli sposoby, w jaki malujecie swój obraz, są to: chlapanie (zabawna i relaksująca forma sztuki, która pozwala na swobodne wyrażanie siebie) i elektryczne stoły obrotowe (sposób na tworzenie niezwykłych i symetrycznych obrazów, które zachwycają swoją harmonią i dynamiką). Są również do wyboru dwie sesje malowania: zwykła i fluo. Fluo to rodzaj światła, przy którym będziecie tworzyć. 

Sesje chlapania są bardziej brudzące, jest tam dużo zabawy i ekspresji. W ruch wchodzą słomki do rozdmuchiwania farb, pistolety na wodę i strzykawki. Stoły obrotowe natomiast są mniej przypadkowe. Oczywiście wylać farbę dokładnie tam, gdzie chcemy i użyć odpowiedniej prędkości obrotów to też jest sztuka, ale według nas podczas chlapania ta przypadkowość jest większa. Co do światła to zanim się zdecydujecie, warto wiedzieć, że sesje fluo odbywają się w półmroku i farby, których będziecie używać za dnia, w waszym domu nie będą tak wyglądać. Ba! Ja użyłam 5 farb i byłam przekonana, że powstanie z tego kolorowe dzieło sztuki, a po wyjściu z pomieszczenia okazało się, że moje kolory to przede wszystkim zielenie. 

🖼️ Jak się przygotować?

W Pigcasso dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz do malowania: ochronny strój, pędzle, farby, płótno i pomoc od pracowników. Nie musisz być artystą, ani umieć rysować. Liczy się tylko dobra zabawa i kreatywność. Wystarczy, że przyjdziesz w wygodnym ubraniu, którego nie będzie Ci szkoda pobrudzić farbą. Nie zapomnij też o odpowiednich butach — nasze były całe w kolorowych plamkach. Na szczęście farby są łatwo zmywalne i wystarczyła chusteczka nawilżająca, by je usunąć.

W Pigcasso możesz wybrać różne sposoby malowania i sesje. Na początku wybierzesz 5 farb: 2 kolory dominujące i 3 barwy dopełniające. Potem założysz na siebie foliowy strój ochronny i zaczniesz tworzyć. Możesz malować na stołach obrotowych, chlapać farbami w półmroku, używać lejka, taśm i innych akcesoriów. Zabawy będzie co niemiara i jestem pewna, że będziesz zadowolony. Nie musisz się przejmować stanowiskiem pracy — stół i farby posprząta za Ciebie obsługa Pigcasso. Na koniec zrób sobie zdjęcie na tle kolorowych ścian i zapakuj swój obraz do pudełka. Aaa!!!! I nie zapomnij zdjąć foliowego ubrania — ja byłam tak podekscytowana, że wyszłam w foliowych butach. 😁

👌 NASZE WRAŻENIA

To było coś, czego nigdy wcześniej nie próbowaliśmy! Pigcasso zachwyca już od wejścia — fluorescencyjna klatka schodowa prowadzi nas do sal, w których można malować i chlapać farbami do woli. Wszystko jest tu pokryte barwnymi plamami — nawet telewizor! 😁

Nasi chłopcy byli bardzo podekscytowani i z zapałem zabrali się do malowania. Chcieli stworzyć fajne obrazy i dbali o każdy szczegół. Najpierw spróbowaliśmy stołów obrotowych, które obracają się w 2 szybkościach. Używaliśmy też lejka, taśm i innych akcesoriów, by dodać ciekawe efekty. Zawiesiliśmy płótno nad stołem, wlaliśmy farbę do pojemniczka i zaczęliśmy zabawę. Nie wiedzieliśmy, co z tego wyjdzie, więc każdy kleks wywoływał wielkie emocje. Potem stawaliśmy się coraz odważniejsi i na końcu byliśmy dumni ze swoich dzieł.

Druga sesja była jeszcze bardziej niesamowita — malowaliśmy w półmroku, przy muzyce, używając fluorescencyjnych kolorów. Czuliśmy się jak w transie, tworząc swoje dzieła. To był prawdziwy odjazd. Wszyscy byliśmy zachwyceni, choć nasze obrazy w świetle dziennym wyglądały inaczej.

Nasz Miki po dwóch sesjach był bardzo zmęczony i przebodźcowany. Radzimy więc nie przesadzać z tą przyjemnością. Podsumowując – polecamy Wam to studio z całego serca! To fantastyczne miejsce, które na pewno zyska popularność w całej Polsce.

⭐️ WARTO WIEDZIEĆ

📌 Pigcasso znajduje się przy ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 5, na 2 piętrze, obok Panoramy Racławickiej i Galerii Dominikańskiej.
🎨 To miejsce, w którym z pomocą farb stworzysz własne dzieło sztuki.
💶 Cennik – KLIKNIJ TUTAJ!
🖌️  Aby coś zmalować trzeba się zapisać online lub telefonicznie oraz wybrać sposób malowania: chlapanie, stoły obrotowe, sesje zwykłe lub fluo.
🎫 W cenie biletu otrzymujesz: płótno 40×50 cm, zestaw farb (5 szt.), strój ochronny (ponczo lub fartuch jednorazowy), ochraniacze na buty, zestaw narzędzi malarskich oraz karton na obraz.
🖼️ W domu pozostaw swój obraz w kartonie na około 24h, aby dobrze wyschnął. Po tym czasie możesz śmiało powiesić go na ścianie.
ℹ️ Więcej informacji znajdziesz na stronie Pigcasso lub na Facebooku.
🎂 W Pigcasso przygotowano 2 specjalne sale, w których można zorganizować urodziny, imprezę firmową lub integracyjną albo zarezerwować termin na warsztaty dla szkół i przedszkoli.

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment