fbpx

🎲 ALPINA – Gra dla całej rodziny!

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 4 Min Czytania

🌲 Odkryj Szwajcarskie Parki Narodowe w grze Alpina

AHOJ podróżnicy! Dziś zabieram Was na wędrówkę po Szwajcarskim Parku Narodowym, ale nie w formie tradycyjnej wyprawy. Tym razem odkryjemy go w karciance Alpina, która objęliśmy patronatem. Seria HelvetiQ to gry z prostymi zasadami i pasjonującymi rozgrywkami. Alpina zachwyci Cię swoją różnorodnością i sprytną, szybką rozgrywką. Jest idealna dla rodzin, które lubią mądre gry, a jednocześnie chcą je zabrać ze sobą w podróż.

Grę wydała firma IUVI Games, którą polecamy z całego serducha. To wydawnictwo gier planszowych, której misję najlepiej określa łacińskie znaczenie jej nazwy, czyli “cieszyć się”.  Celem IUVI Games jest stworzenie szerokiej i atrakcyjnej oferty, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Czy tym razem się udało? Sprawdźmy!

O czym jest Alpina?

Alpina to gra, w której gracze wcielają się w alpejskich turystów, wyruszając na poszukiwanie fotografii zwierząt na tle malowniczych krajobrazów. To nie tylko emocjonująca rozgrywka, ale także okazja do odkrycia uroku Szwajcarskiego Parku Narodowego – najstarszego parku krajobrazowego w Alpach. Na kartach do gry znajdziemy przykłady przedstawicieli fauny z tamtego regionu na tle charakterystycznych krajobrazów jakie możemy tam spotkać (gór, jezior i lasów).

Jak się gra?

W Alpinie wcielisz się w przewodnika turystycznego, który prowadzi grupę turystów po malowniczych krajobrazach. Twoim zadaniem jest wysyłanie ich na poszukiwanie fotografii zwierząt na tle różnych scenerii. Każda fotografia przynosi punkty, ale uważaj – warunki z kart mogą zmienić sytuację na planszy! Przebieg gry:

  1. Układanie krajobrazu: Na stole tworzymy układ kart 5 × 5, dokładając kolejne karty ze swojej ręki. Każda karta przedstawia charakterystyczny krajobraz, takie jak góry, jeziora czy lasy.
  2. Zdobycie punktów: Gracze umieszczają swoich turystów (znaczniki w danym kolorze) na kartach, aby zdobyć punkty. Każda karta ma jedno z trzech zwierząt, które sugeruje, za co będziemy punktować. To symbolicznie przedstawione w dolnej części karty.
  3. Cele punktacji: Wybierając odpowiednie karty i umieszczając znaczniki, gracze dążą do osiągnięcia swoich celów. Kto do końca gry najlepiej wypełni swoje cele i zdobędzie najwięcej punktów, zostanie najlepszym, alpejskim przewodnikiem.

Dlaczego warto?

Alpina to gra, którą mogą cieszyć się zarówno dzieci, jak i dorośli. Proste zasady sprawiają, że jest idealna na wspólne wieczory. Dzięki grze poznasz faunę i florę Szwajcarskich Alp przedstawioną w ciekawy sposób. Gra jest niewielka, więc bez problemu zmieści się w plecaku czy walizce. Sprawdzi się na wakacje i weekendowe wyjazdy. Mechanika gry wymaga strategicznego myślenia i podejmowania decyzji. Choć nie możemy fizycznie odwiedzić Szwajcarskiego Parku Narodowego, to dzięki Alpinie możemy poczuć jego magię i uchwycić piękno przyrody.

Podsumowanie

Alpina to gra planszowa dla rodzin, które kochają podróże i chcą spędzić wspólnie czas przy karciance. Jej kompaktowy rozmiar sprawia, że możesz zabrać ją ze sobą na każdą wycieczkę. Czy uda Ci się zdobyć najwięcej punktów i stać się najlepszym przewodnikiem w Szwajcarskich Alpach? Zdjęcia zwierząt, malownicze krajobrazy i emocjonująca rywalizacja – to wszystko czeka na Was w Alpinie. Czy jesteście gotowi na rodzinną rozgrywkę? 

– Autor: Luc Rémond

– Grafika: Crocotame

– Wiek graczy: od 8 lat.

– Liczba graczy: 2–4.

– Czas rozgrywki: około 20 minut.

– Patronat medialny: AHOJ! Przygodo, ITOMI GRA, Planszowe NEWSY.

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment