fbpx

STAWY KROŚNICKIE

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 2 Min Czytania

Ścieżka Przyrodnicza

AHOJ!🌳Pierwszy, wyczekany spacer od półtora miesiąca zaliczony!!! Tak się zmęczyliśmy, że starczy nam na kolejny miesiąc… 🙈 3h marszu to dla nas bardzo dużo!

📌Wczoraj byłam tak podekscytowana możliwością wyjścia z domu że „wygooglałam” coś ekstra – Ścieżkę przyrodniczą przez Stawy Krośnickie! Pojechaliśmy koło 12:00 i to był strzał w 10 bo spotkaliśmy tylko 2 osoby. Zaparkowaliśmy pod „domem z rudy darniowej” i ruszyliśmy zadowoleni w las! 👣Ścieżka ma formę pętli o długości 9 km ustaliliśmy więc, że pokonamy 1/3 trasy.💪 Nie zobaczymy wszystkich 11 stawów należących do Kompleksu Krośnickiego ale w tej sytuacji nawet 1 nas ucieszy! Szybko jednak okazało się, że nasz „kwadracik na mapie” to trasa nie do pokonania dla rodzinki z 2 maluchów którzy zatrzymują się co kilka metrów… Musieliśmy zawrócić.🙈 Na mapce, kolorem pomarańczowym, zaznaczyłam Wam element trasy który przeszliśmy.

🌿Po drodze oglądaliśmy powalone drzewa, ich olbrzymie systemy korzeniowe, wspinaliśmy się na ambony leśne by podziwiać krajobraz, wypatrzeć czaple, kaczki i inne ptactwo.🦆 Oglądaliśmy skrzętnie wykonane chatki bobrów – „żeremie” i poobgryzane drzewa które potwierdziły ich obecność. 🦋Biegaliśmy za żółtymi motylami i podziwialiśmy ukryte w lesie kaczeńce. 🦌Spotkaliśmy sarny spacerujące po tej samej ścieżce co my, słuchaliśmy dzwięków jakie wydają ptaki i staraliśmy się ustalić z której strony dochodzą.

🚴‍♀️Ścieżka zachwyci wszystkich miłośników zieleni, wody, ciszy i spokoju. Kompleks Stawów Krośnickich ma powierzchnię prawie 500ha jest więc co odkrywać! Naszym zdaniem to idealne miejsce na wycieczkę rowerową!

Udostępnij ten artykuł
2 Komentarze