fbpx

ŻERNICKI PARK SPORTU I REKREACJI

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 3 Min Czytania

Malutki Park W Samym Sercu Żernik

AHOJ! 🌳Chciałam Wam pokazać kolejny wspaniały projekt, który powstał dzięki trzem wygranym projektom WBO z edycji 2017 oraz 2018. Park jest bardzo malutki, zajmuje niecałe 2 hektary. Bez trudu obejmiecie go wzrokiem wchodząc na niewielką górkę – jedną z atrakcji dla dzieci. Kolejne etapy projektu wzbogacą go o plażę z pomostem, tor rowerowy (pumptrack), oraz boiska sportowe. Park jest bardzo zadbany, mnóstwo tu nowych krzewów oraz drzew. Wiele zasadzono w ramach akcji 🍼WROŚNIJ WE WROCŁAW, która stwarza niepowtarzalną okazję do upamiętnienia przyjścia na świat nowego członka rodziny.

👍 O Żernickim Parku Sportu i Rekreacji dowiedziliśmy się od was! I bardzo chciałam Wam podziękować za mnóstwo wiadomości z inspiracjami na nasze kolejne, rodzinne wycieczki. Okoliczni mieszkańcy zyskali naprawdę piękne i ciekawie zagospodarowane miejsce do spacerowania i wypoczynku. 🏃‍♂️ Nasze chłopaki od razu pobiegli na drewniane pale i linki. Mogliby tam spędzić pół dnia wymyślając nowe trasy i cele do zdobycia. Na placu zabaw dla maluchów oczywiście bardzo spodobał im się domek, ale szybko okazało się, że nie ma tam nic poza drewnianą konstrukcją. Rozpoczęli więc wydobywanie i przesypywanie piachu a następnie szaleństwa na karuzeli. Wyjazd skończył się wypoczynkiem na leżaczkach, które o godzinie 19:30 stały puste.

ATRAKCJE ŻERNICKIEGO PARKU:
👧🧒 PLAC ZABAW DLA STARSZAKÓW: Otwarta przestrzeń z 3 huśtawkami w tym jedną typu „bocianie gniazdo” oraz sporej wielkości małpim Gajem. Nawierzchnia żwirowa.
👶 PLAC ZABAW DLA MALUCHÓW: Ogrodzony płotkiem i wysypany mięciutkim piaskiem. Główną atrakcją jest tu drewniany domek, karuzela, urządzenia do przesypywania piasku i 2 bujaki.
◾️ Niewielka górka do biegania i zjeżdżania na rowerach.
◾️ Okrągła ławka z deszczowym ogrodem w środku umieszczona na pomoście widokowym.
◾️ 4 leżaki z widokiem na staw.

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Wrocław, między ulicami Rumiankową, Przybyły i Kardamonową. Aktualnie najlepiej wejść do parku od ulicy Rumiankowej.
🚗 Parking w okolicach parku – na osiedlowych uliczkach.
🔸 W parku znajdziecie 2 place zabaw: dla najmłodszych dzieci i starszaków.
🔹 W okolicy warto pojechać do parku tysiąclecia i na tor wrotkarski.
🔸 Na zagospodarowanie terenu o powierzchni 2 hektarów wydano prawie 1,75 miliona złotych. Większość wydatków pochłonęło uporządkowanie terenu po dawnym dzikim wysypisku. W latach 80-tych wywożono tam odpady z fabryki mebli, różne prywatne śmieci czy też gruz.
🔹 Żernicki Park Sportu i Rekreacji został oddany do użytku w grudniu 2019r.

TAGGED:
Udostępnij ten artykuł
Leave a comment