fbpx

AQUAPARK ROSENAU

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 4 Min Czytania

💦 Sezon na Aquaparki czas STRAT!

AHOJ! ⛱ Korzystając z wakacyjnej pogody i otwarcia basenów wybraliśmy się z rodziną do Parku Rozrywki i Edukacji Rosenau – Zaginione Miasto. To miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodziny. Miasto jest przepięknie położone u podnóża Kopy Biskupiej. Naszym celem był otwarty w 2019 roku Aquapark ze strefą dla dzieci, zjeżdżalniami i basenem olimpijskim.

WODNE ATRAKCJE W ROSENAU:
🔹 2 zjeżdżalnie wodne – typu Anakonda oraz Wahadło
🔹Wodny plac zabaw z płytką wodą, 4 ślizgawkami, licznymi mostkami i przejściami
🔹 Strefa dla maluszków ze specjalną miękką nawierzchnią
🔹 Basen Olimpijski
🔹 Rowerki wodne

🌊 Aquapark totalnie nas zachwycił! Jest różnorodny, kolorowy i co najważniejsze bezpieczny dla dzieci. Ile tu się dzieje! Wszystko się przelewa i tryska. Mnóstwo tu mostków, schodków, przejść i tuneli. Można strzelać z pistoletów wodnych i zjeżdżać z 4 odkrytych ślizgawek. Dla dzieciaków to istny raj, biegają szczęśliwe a rodzice mogą w spokoju wypocząć. Dodatkową atrakcją jest olbrzymie wiadro, które po napełnieniu wylewa się z impetem na całą powierzchnię placu zabaw. 👶 Dla maluszków zaprojektowano plac zabaw na specjalnej miękkiej nawierzchni. Znajdziemy tu 2 mniejsze zjeżdżalnie i tryskające wodą urządzenia. 👧🧒 Straszaki mogą poszaleć na długiej i łagodnej ślizgawce ANAKONDA oraz szybkiej i zapewniającej dreszczyk emocji ślizgawce typu WAHADŁO (zjazd w 1-2 osobowych pontonach). Aquapark otwarty jest do godziny 18:00 i nawet po ulewnej burzy i dla garstki ludzi zostaje ponownie włączony. Brakuje tu jedynie miejsca gdzie można oczyścić stopy przed wejściem na basen. Przez to w szybkim czasie na dnie basenu pływa dużo trawy i liści.

ATRAKCJE ROSENAU:
▪️ Park wodny
▪️ Snowtubing
▪️ Kino 7D
▪️ Avatar
▪️ Park Żywiołów
▪️ Sztolnia
▪️ Kamienny Krąg
▪️ Jaskinia niedźwiedzia
▪️ Wielki dmuchany zamek
▪️ Interaktywny ogród wody
▪️ Tawerna
▪️ Karuzela
▪️ Park linowy
▪️ Przejażdżki ciuchcią
▪️ Rowerki wodne

👉 To nie była nasza pierwsza wizyta w Rosenau. Odwiedziliśmy park (suchą strefę) 2 lata temu i pomimo bardzo mile spędzonego dnia, widzieliśmy dużo niedociągnięć: wkoło było brudno, kiczowato, sporo rzeczy było nieczynnych, zepsutych bądź niedopracowanych. Na terenie parku panował jeden wielki chaos. Atrakcji było mnóstwo ale jedna z drugą nie miały nic wspólnego – każda z innej bajki. Miejsce zyskałoby nową jakość gdyby postawić na kilka wybranych atrakcji i odpowiednio o nie zadbać.

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Rosenau, 48-267 Jarnołtówek, Pokrzywna 76.
🚗 Bezpłatny, przed głównym wejściem. Niech Was nie zmylą zaparkowane wzdłuż ulicy auta. Należą do osób przyjeżdżających na pobliskie łowisko i szlaki turystyczne.
🎫 Bilety wstępu można kupić przy wejściu głównym do Parku Rosenau. Bilety podzielono na strefę MOKRĄ (Aquapark) oraz SUCHĄ (pozostałe atrakcje). Są dość drogie – 30zł/osoba BILET RODZINNY. Cennik kliknij tutaj.
🔸 Nazwa parku nawiązuje do legendy o osadzie, która podobno w średniowieczu istniała w Górach Opawskich.
🔹 Aquapark położony jest przy 4 gwiazdkowym Hotelu Gorzelny w którym znajduje się restauracja oraz toalety.
🔸 ROSENAU podzielone jest na kilka stref: edukacyjną, rozrywkową, rekreacyjną i gastronomiczną.
🔹 Woda w basenach rekreacyjnych jest podgrzewana.

Autor 2 zdjęć wykorzystanych w poście: Rosenau

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment