fbpx

WYCIECZKA DO CZECH

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 2 Min Czytania

🇨🇿 Pomysły Na Rodzinną Wyprawę 

AHOJ! 😀 Wreszcie wszystko wraca do normalności! Granice otwarte i można swobodnie się przemieszczać – planować wakacje i zwiedzać! Jak ja się cieszę! Nawet nie wiecie jak bardzo tęskniłam za wycieczkami do naszych sąsiadów. 📍Tuż za granicą Czeską znajdziecie mnóstwo atrakcji dla dzieci, które spodobają się również dorosłym! 🚗Wszystkie oddalone od Wrocławia max 2,5h!

🏞 ŚCIEŻKA W OBŁOKACH – Oferuje nie tylko przepiękne widoki, ale też uczy i bawi. Na trasie zamontowano 12 paneli informacyjnych dotyczących lokalnej fauny i flory a na miłośników przygody czekają dodatkowe atrakcje. Więcej info – kliknij tutaj!

💦 MAMUTIKUV VODNI PARK – Park wodny przypomina naturalne place zabaw, wciągające dzieci w wir eksperymentów. Woda stanowi tu główny element zabawy. Można sterować jej przepływem przesuwając lub zamykając zastawki lub budując tamy. Wszystkie części parku są interaktywne, a goście mogą wszystko sami regulować, testować, przytrzymywać czy wprawiać w ruch. Więcej info – kliknij tutaj! 

☘️ ZLATORUDNE MLYNY – Skansen to replika dawnej górniczej wsi. Na miejscu można zobaczyć pomieszczenia, w których mieszkali i pracowali górnicy, obiekty historyczne jak wejścia do sztolni i dwa drewniane młyny napędzane wodą. Są też atrakcje dla dzieci: wieże widokowe, plac zabaw i lodowaty, górski strumyk. Więcej info – kliknij tutaj!

🦉REJVIZ – MECHOVE JEZIRKO – Główną atrakcja tego miejsca jest Narodowy rezerwat przyrody Rejvíz, w którego centrum znajduje się Wielkie Jeziorko Torfowe. Prowadzi do niego 3km trasa dydaktyczna z 5 stanowiskami obserwacyjnymi. Większość drogi pokonujemy ścieżką biegnącą przez łąki i lasy by na koniec przejść po drewnianej kładce podziwiając rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Więcej info – kliknij tutaj!

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment