fbpx

BAŁTOWSKI KOMPLEKS TURYSTYCZNY

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 6 Min Czytania

🦖 Moc Atrakcji w Jednym Miejscu!

AHOJ! 🦕Niedawno odwiedziliśmy pierwszy w Polsce Park Dinozaurów. Powstał w 2014 roku w miejscu, gdzie odkryto autentyczne ślady allozaura! Od tamtego czasu niemal co roku w Bałtowie otwierano kolejne atrakcje: 🐪Zwierzyniec Bałtowski, 🎡 Park Rozrywki, 🎥 Kino 5D, 🎢 Rollercoaster, 🦈 Prehistoryczne Oceanarium, 🐎 Ośrodek Jazdy Konnej, 🧙‍♂️Sabathówkę czy 🇵🇱 Polskę w Miniaturze. Dzieje się tu tak dużo, że nie sposób zobaczyć wszystkiego! Bardzo polecam Wam nocleg w samym sercu kompleksu („Zajazd Przystocze”) i skorzystania z wszystkich dodatkowych udogodnień: mini zoo, spływów kajakowych, basenu, zwiedzania wąwozu… Będziecie mogli wykorzystać 🎫 BON TURYSTYCZNY i wymienić go na bilety wstępu, noclegi, wypożyczalnię rowerów a nawet na pyszny obiad!

🦖Największą atrakcją Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego jest JURAPARK. Miejsce w którym spełniają się marzenia o podróży do świata dinozaurów! Przez JURAPARK poprowadzi was ścieżka dydaktyczna, na której znajduje się około 1️⃣0️⃣0️⃣ modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Możecie ją pokonać pieszo lub wypożyczyć dla dzieciaków wózek: w kształcie dinozaura lub jeep’a. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne a przy każdym dinozaurze znajdują się szczegółowe informacje. Ścieżka nie należy do długich (niespełna kilometr), jest kręta, skąpana w zieleni i z każdej strony otoczona dinozaury.

W połowie trasy natkniemy się na GONDWANE – miejsce pełne aktywnych zabaw przybliżających dzieciom wiedzę na temat prac paleontologicznych. Spędziliśmy tu ponad godzinę a prace wykopaliskowe Ignaś wspomina do dnia dzisiejszego!

🚙 W GONDWANIE czekają na Ciebie:
🔹Drogowskazy wiedzy / Jaki to dinozaur?
🔸Czyj to trop? – który z dinozaurów mógł pozostawić taki odcisk?
🔹Wystawa „Dinozaury Gondwany”.
🔸Przyjrzyj się pracy paleontologa, który z przyjemnością opowie Ci o swojej pracy.
🔹Poznaj swoich przodków! – wioska naszych przodków sprzed ok. 30 tys. Lat.
🔸Widok na „Czarcią stopkę”- miejsce odkrycia pierwszego tropu dinozaura w Bałtowie.

W skład JURAPARKU wchodzą również: 🤸PLAC ZABAW, 🦕MUZEUM DINOZAURÓW i 🦈PREHISTORYCZNE OCEANARIUM. Koniecznie zajrzyjcie do tego ostatniego! To tu głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. To miejsce, które zachwyca, ale jednocześnie może być dla dzieciaków prawdziwą ścieżką grozy! 👉 PREHISTORYCZNE OCEANARIUM sprawia, że przeniesiesz się w świat podwodnego życia ogromnych gadów i staniesz „oko w oko” z gatunkami, które żyły na ziemi tysiące lat temu. Co więcej, możesz je podziwiać w ich naturalnej wielkości! W oceanarium panuje półmrok, przed wejściem dostajemy okulary trójwymiarowe i w drogę! Tylko uważajcie na końcówce! Prehistoryczny stwór spróbuje przebić szybę i Was zaatakować! Na szczęście tuż za nim jest wyjście można, więc spokojnie pominąć tę atrakcję!

🤸 PLAC ZABAW pokochają wszystkie dzieci! Wyposażony w huśtawki, bujaki i karuzele, zjeżdżalnie z elementami do wspinania, linowe piramidy oraz drewniano-metalowa konstrukcja do wspinania jest świetnym miejscem rozrywki. Dzieci mogą odkryć ogromny szkielet dinozaura w strefie „Odkop mnie”, ułożyć kamienne puzzle ze szkieletem dinozaura oraz wejdź do środka ogromnej paszczy dinozaura i zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie.

🦕 W MUZEUM DINOZAURÓW zwiedzający podziwiać będą skamieliny i modele wymarłych organizmów. Nie zabraknie również skamieniałości odkrywanych w Bałtowie i jego okolicach. Wejście do muzeum znajduje się na terenie placu zabaw i ciężko tu zaprosić dzieci – nam się nie udało… Same muzeum nie zrobiło na nas szczególnego wrażenia.

🦌 PARK SAFARI 🐐 – Zwierzyniec Górny zwany także Parkiem Safari to wizytówka Bałtowa! Zajmuje obszar ponad 60 ha. Tę atrakcję możemy zwiedzić własnym autem lub amerykańskimi schoolbusami. Żółte autobusy mkną przez malowniczy park pełen: rozległych łąk, zagajników, wąwozów i oczek wodnych. Zobaczymy tu ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach. 

Więcej informacji kliknij tutaj!

🧚‍♂️ SABATHÓWKA to miejsce zaczarowane, co widać już z daleka. Drewniana brama, malutka chatka i dwie olbrzymie dynie sugerują atmosferę tego miejsca. Nazwa nawiązuje do sabatów, czyli spotkań czarownic, które odbywały się niegdyś w Górach Świętokrzyskich.

Więcej informacji kliknij tutaj!

🇵🇱 PARK MINIATUR – Wyobraź sobie park uformowany na kształt Polski, z głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi i 4️⃣9️⃣ miniaturowymi zamkami i pałacami. Miejsce skąpane w kwiatach i położone na samym szczycie bałtowskiego wzgórza. Na miejsce podwiezie cię żółty, amerykański schoolbus a z powrotem wrócisz wyciągiem narciarskim!

Więcej informacji kliknij tutaj!

🎡 PARK ROZRYWKI – Dzieci znajdą w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym nie tylko swoje ulubione karuzele, rollecoastery, dmuchańce czy  trampoliny ale również kolejki górskie, gokarty, pontony i wspaniałe place zabaw.

💦 ATRAKCJE WODNE – Wybierając się do Bałtowa nie zapomnijcie o kostiumach kąpielowych! Czekają tu na Was takie atrakcje jak: kaczuszki wodne, drewniane tratwy, oczka wodne, wyspy źródlane z figurkami delfinów i wodnymi fontannami. Będziecie mogli wypożyczyć kajaki i wybrać się na wyprawę doliną rzeki Kamiennej!

🏠 Odwiedzając Bałtowski Kompleks turystyczny zdecydowaliśmy się na nocleg w samym sercu Bałtowa – ZAJAZD „PRZYSTOCZE”.  

Korzystając z noclegu w “Zajeździe Przystocze” lub “Ranczo w Dolinie” 🎫 Bilet Kompleksowy lub Przygoda kupujesz tylko raz! W pozostałe dni pobytu masz bezpłatny dostęp do atrakcji wchodzących w skład zakupionego przez Ciebie pakietu oraz otrzymujesz 10% rabatu na wypożyczalnię rowerów.😀

W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym odwiedzicie również atrakcje, z których nam nie udało się skorzystać: Żydowski Jar, Skansen Pszczeli, Stary Młyn, a w zimowe dni Szwajcarię Bałtowską i Wioskę Świętego Mikołaja!

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment