fbpx

PUNKT WIDOKOWY – WROCŁAW

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 3 Min Czytania

Wieża widokowa Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim

AHOJ! 💬 Lubicie punkty widokowe? Macie swoje ulubione w mieście? My nie wyobrażamy sobie zwiedzania miasta bez wejścia na choć jeden taras. 📌 Naszym dzisiejszym celem był punkt widokowy Archikatedry pw. Św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Dla turystów udostępniono taras widokowy znajdujący się na około 60 metrach wysokości. Co ciekawe, na wieżę prócz krętych, wąskich schodów, wjedziemy windą! To element zaskakujący jak i powrót przez wystawę, na której zgromadzono pamiątki misyjne z różnych zakątków świata.
 
👉🏻 Punkt widokowy jest jedną z najważniejszych atrakcji Ostrowa Tumskiego, rozciąga się z niego przepiękną panorama 360 stopni m.in. na budynki archidiecezji, ogrody biskupie, nadodrzańskie bulwary, Halę Targową, mosty Grunwaldzki i Pokoju, Ogród Botaniczny oraz Sky Tower. 👧🧑Taras jest ogrodzony wysoką siatką, nie będziecie musieli się bać o bezpieczeństwo dzieciaków.
 
➡️ Punkt widokowy aktualnie otwarty jest od wtorku do soboty w godzinach 10:00 do 16:30 oraz w niedziele od 14:00 do 17:00.  Przed udaniem się na miejsce najlepiej zadzwonić pod numer InfoCenter 511087085 i zapytać o aktualne godziny otwarcia.

CO WARTO WIEDZIEĆ:

📌 Punkt Widokowy – Katedry św. Jana Chrzciciela. Plac Katedralny, 50-329 Wrocław
👉 Wszelkie informacje znajdziecie pod linkiem InfoCentrum klikając tutaj!
6️⃣0️⃣ Taras widokowy znajduje się na wysokości około 60 metrów. Umieszczony jest na jednej z wież katedry św. Jana Chrzciciela mierzących 97 metrów
🎫 Bilety na punkt widokowy kupuje się w kasie biletowej katedry. Normalny 10 zł, Ulgowy 8 zł Rodzinny 24 ZŁ (każde kolejne dziecko + 7 ZŁ)
↕️ Na platformę widokową można wjechać windą
♿️ Punkt widokowy nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na drodze pojawiają się wąskie, kręte schody
🔸 Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela została wybudowana w XIV wieku, jednak badania archeologiczne wykazały, że murowana świątynia stała w tym miejscu już w X wieku
🔹 Podczas II Wojny Światowej, wiosną 1945 roku, katedra została zniszczona, uszkodzone zostały wieże, nawa główna, organy, elementy wystroju. Odbudowała trwała do końca lat 60. ale hełmy wież zostały zainstalowane dopiero w latach 90.

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment