KONIKOWO

fot. ©ahojprzygodo | Konikowo, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, Wrocław 2021

🐴 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych

AHOJ! 🐎 Plac zabaw „Konikowo” to nowe miejsce na dziecięcej mapie Wrocławia. To kolejna świetna inwestycja powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – pomysłowa i ciekawie zaprojektowana. Na pewno stanie się wspaniałą wizytówką miasta i przyciągnie na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych mnóstwo rodzin z dziećmi.
 
🎉 Dziś – 22 marca 2021 – nastąpiło oficjalne otwarcie, można więc planować wycieczkę i „legalnie” bawić się na placu zabaw. Pamiętajcie tylko, że najlepiej odwiedzić „Konikowo” zaraz po zajęciach szkolnych (zdalnych) lub przedszkolu. Jestem pewna, że w weekend na Partynice zjadą szalone tłumy –  unikajmy ich i wybierzmy taki termin, by dzieciaki miały większą swobodę zabawy.
 
🤸 Plac zabaw „Konikowo” jest przepiękny! 3️⃣ drewniane koniki zachwycą zarówno dzieciaki jak i dorosłych. Plac zabaw jest drewniany, posiada żwirową nawierzchnię i został zaprojektowany w formie wybiegu dla koni. Jest ogrodzony drewnianym płotkiem i posiada elementy małej architektury jak: ławki, kosze na śmieci, stojak rowerowy oraz totem z tablicą informacyjną.
 
ATRAKCJE „KONIKOWA”:
🔸 2 drewniane „koniki” z mostkiem linowym oraz ścianką wspinaczkową i ślizgawką
🔹 Huśtawka wahadłowa z siedziskiem dla dzieci niepełnosprawnych
🔸 Zestaw belek „gniazdo” do wspinaczki
🔹 Huśtawka wahadłowa z siedziskiem taśmowym oraz typu „gniazdo”
🔸 Tunel siatkowy
🔹 Karuzela
🔸 Bujaki sprężynowe
🔹 Drewniany „Konik” dla maluchów z mostkami i zjeżdżalnią ze stali nierdzewnej
👨‍👩‍👦‍👦 Konikowo, choć malutkie ma bardzo dużo możliwości zabawy. Nasze chłopaki spędzili na placu zabaw ponad 2 h, wymyślając ciągle to nowe zabawy. Faworytem były 5-metrowe „koniki” ze zjeżdżalnią, połączone metalową siatką. Nam też się podobało. Tor Wyścigów Konnych to miejsce, w którym bez trudu odnajdziesz spokój. Liczne ścieżki spacerowe i ogromna przestrzeń sprawia, że chętnie wybieramy to miejsce na rodzinne mikro wyprawy.
🐴 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych to świetne miejsce, które spodoba się zarówno miłośnikom jazdy konnej jak i amatorom spacerów i obcowania z przyrodą. 🌿 73 hektary kompleksu w większości składają się z terenów zielonych, idealnych do zabawy na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem jest obecność zwierząt, zarówno dużych koni, jak i uwielbianych przez najmłodszych – kucyków.
 
☀️ Polecamy Wam tu przyjechać o każdej porze roku! Gdy rozpoczyna się sezon wyścigowy, najmłodsi mogą skorzystać z przejażdżek na kucach. Otwarty jest Park Linowy Partynice, miasteczko „dmuchańców” oraz ogródek letni (picnic chill bar) Babie Lato – klimatyczne i bardzo przyjemne miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. W zimie długo „leży” tu śnieg można ulepić bałwana lub pojeździć na biegówkach.
 
CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice – ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław
📞 71 339 83 64
📆 Obiekt jest otwarty przez 7 dni w tygodniu w godz. 7:00 – 21:00
📍 Plac Zabaw znajduje się przy torze wyścigowym – pomiędzy trybunami a ogródkiem letnim „Babie Lato”. Łatwo tu trafić również od strony Parku Linowego Partynice.
🚗 Auto zaparkuj bezpłatnie na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych
🔹 Plac zabaw powstał w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Łączny koszt inwestycji wyniesie 444 tys. zł. jej głównym wykonawcą jest firma Active Line
🔸 W ramach projektu powstanie także podest dla niepełnosprawnych o wymiarach 6x6m, umożliwiający obserwację wydarzeń na torze wyścigowym przez osoby siedzące na wózkach
🦽 „Konikowo” jest miejscem przyjaznym dla dzieci z niepełnosprawnościami
🐎 „Konikowo” stanowić idealne miejsce do zabawy dla najmłodszych również w trakcie dni wyścigowych, kiedy Partynice odwiedzają tysiące fanów wyścigów konnych
🔸 Na terenie WTWK Partynice działa kawiarnia, są toalety i sklepik

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Dodaj komentarz