fbpx

ZOO OPOLE

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 4 Min Czytania

Podróż przez wszystkie kontynenty świata!

AHOJ! 🦍 Zoo w Opolu to absolutny hit naszych zeszłorocznych wakacji. Położone jest na terenie wyspy Bolko. 🌿 Skąpane w zieleni jest domem dla ponad 1500 zwierząt reprezentujących około 290 gatunków. 👶 Ten ogromny teren będziesz mógł zwiedzić w drewnianej przyczepce lub na własnych nogach. Wybierzesz się w podróż przez wszystkie kontynenty świata.

🦁 Zwierzęta w ZOO mieszkają w „krainach zoogeograficznych”, dzięki którym poznasz min. Azjatycki step, Sawannę afrykańską i Wybieg południowoamerykański. 🐅 Na 20 hektarach żyją zebry, żyrafy, hipopotamy oraz pumy, jaguary, wilki i goryle. W basenie pływają jedyne w Polsce uchatki kalifornijskie, po ogrodzie spacerują pawie, a na nowoczesnym wybiegu wylegują się tygrysy i lwy.

🐺Dzięki podziemnemu tunelowi staniesz „oko w oko” z wilkiem i pieskiem preriowym. 🐜 W królestwie stawonogów zobaczysz wnętrze ula i tysiące ciężko pracujących mrówek. W ZOO czeka na Ciebie mnóstwo zabaw edukacyjnych, mini zoo, kilka placów zabaw i park linowy ZOOlandia. Tu nie sposób się nudzić!

🔹 W 1997 roku „powódź stulecia” niemal doszczętnie zniszczyła teren zoo i jego obiekty. Dziś zwierzęta żyją w nowoczesnych zagrodach, przypominających ich naturalne siedliska.
🗺 Na mapie opolskiego zoo znajdziesz „ekspozycje planowane”. W przyszłości będziesz mógł oglądać w zoo: lwy azjatyckie, tygrysy syberyjskie, orangutany, nosorożce indyjskie i pingwiny oraz tajemnicze miejsce o nazwie Egzotarium

🔸 Opolskie ZOO chcąc zapewnić lepsze warunki życia zwierzętom, prowadzi akcje honorowej adopcji. Twoja rodzina również może wybrać gatunek i zapłacić za część jego utrzymania.

W POBLIŻU znajduje się Park 800-lecia z fantastycznym placem zabaw, o którym piszemy TUTAJ! Ze względu na bliskość Zoo urządzenia do zabawy kształtem nawiązują do kolorowych zwierząt. 🦒 Znajdziesz tu ślizgawkę w formie żyrafy, fabrykę piasku, różnego rodzaju pajęczyny linowe, trampoliny i tory przeszkód.

Park 800-lecia
CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Ogród Zoologiczny Opole, ul. Spacerowa 10 45-094 Opole
🚙 Auto zaparkuj na Wyspie Bolko tuż przy ogromnym placu zabaw w Parku 800-lecia
🚌 Zoo znajduje się blisko dworca, można więc zaplanować wycieczkę koleją lub autobusem
🎟 WAŻNE!!!! Bilety możesz kupić w kasie, automacie lub przez internet. W kasie zoo kupisz bilet rodzinny i zapłacisz za niego gotówką bądź kartą. W automacie dostępne są tylko bilety normalne i ulgowe. W kasie płacisz również za wypożyczenie wózka. Nie jest to możliwe w automacie lub podczas zakupów przez internet. Bilety on-line można kupić TUTAJ!
👶 Przy wejściu do Zoo można wypożyczyć drewniane wózki dla dzieci. Całodzienny koszt to 10 zł płatne w kasie biletowej gotówką lub kartą, Dodatkowo przy wypożyczeniu jest pobierana (TYLKO GOTÓWKĄ) zwrotna kaucja w wysokości 20 zł.
😀 W Zoo Opole dosłownie co krok znajdziesz plac zabaw i miejsce wypoczynku
🥗 Na miejscu są restauracje, lodziarnie oraz kawiarnie
🚤 Blisko ZOO jest przystań z rejsami po Odrze – STATEK OPOLANIN. Więcej informacji znajdziecie pod linkiem – KLIKNIJ TUTAJ
Ilustracja z przewodnika dla dzieci Paszport Młodego Odkrywcy z atrakcjami Opolszczyzny AHOJ! OPOLSKIE

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment