fbpx

ŚWIAT KOLEJEK | KARPACZ

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 4 Min Czytania
Światt Kolejek, Karpacz 2022

Stacja Rodzinnej rozrywki

AHOJ! 🚂 Świat Kolejek to miejsce, które nas bardzo pozytywnie zaskoczyło. Takie idealnie na niepogodę i wręcz wymarzone dla małych i dużych fanów pociągów, ale i nie tylko! Okazało się, że to również świetne miejsce, by poznać markę zabawek Playmobile, która tworzy tematyczne przestrzenie dla pojazdów szynowych. 

🚃 Pociągi poruszają się po przeróżnych, kolorowych światach np. western, lodowa kraina i wodny świat. W każdym z nich dzieciaki odnajdą zabawki Palymobile, czasem całe zastawy oraz bohaterów z dobrze znanych im bajek. W miniaturowym świecie zamieszkał Szczerbatek z bajki „Jak wytresować smoka”, bohaterzy kreskówki „Scooby Doo”, „Tomek i przyjaciele” oraz kultowych filmów „Pogromcy duchów” i „Powrót do przyszłości”  Bystre oczko wypatrzy również Śnieżkę, wyciąg na Kopę oraz chatkę GOPR-u. Goście „Świata Kolejek” będą mogli sterować ciuchciami i dźwigiem, podświetlać elementy makiet i pobawić się w salce zabaw.

📲 Świetnym dodatkiem są 2 gry na smartfonie, w które można zagrać będąc na miejscu. Wybierając 1️⃣ pierwszą mamy do rozwiązania zagadki, następnie odszukać dany element i wpisać odpowiedni kod. 2️⃣ Druga gra to rozgrywka na czas. Twoim zadaniem będzie odszukać elementy z makiety i jak wcześniej wpisać prawidłowy kod do aplikacji. 🎖 W nagrodę na dzieci czeka medal i dyplom do odebrania na kasie.

🚅 Ale to nie wszystko! W sali co krok znajdziemy informacje na temat rozwoju kolei oraz kilkanaście stanowisk z grami. Dzieciaki będą mogły zbudować własny tor, unikać wypadków kolejowych, ścigać się itp. Naszym chłopca bardzo się podobało i muszę przyznać, że nam rodzicom także. Fajne miejsce, stworzone z myślą o całych rodzinach.

ATRAKCJE W ŚWIECIE KOLEJEK:
🚂 Makiety z ruchomymi elementami w różnych stylach: dziki zachód, kraina Świętego Mikołaja lub podwodny świa
🏗 Stanowiska sterowania dźwigami i pociągami
🔘 Przyciski, dzięki którym dane elementy się podświetlają
👧🏻 Bohaterowie znani z przeróżnych bajek lub filmów np. Lokomotywa Tomek, Szczerbatek, Scooby Doo albo Pogromcy duchów
💻 Gry multimedialne dostosowane do wszystkich grup wiekowych
📱2 gry w formie wyszukiwarki na smartfonie — bardzo polecamy!
🪟Widok z okna na Karkonosze (niestety przysłonięty częściowo przez molocha, jakim jest Hotel Gołębiewski)
👶 Sala zabaw Playmobile
🛍 Sklepik z pamiątkami

Chociaż miniaturowe miasto w Karpaczu jest o niebo mniejsze niż nasze wrocławskie Kolejkowo, to bawiliśmy się tu świetnie. Bardzo miło zaskoczyło nas to miejsce. Zarówno dzieci, jak i rodzice spędza tu miło czas bez względu na kapryśną, górską pogodę. W Świecie Kolejek z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 Świat Kolejek, ul. Karkonoska 32, Karpacz
☎️ +48 797 622 333
📧 biuro@swiatkolejek.pl
🚗 Najbliższy parking płatny — Pod Wangiem
⏰ Codziennie 10:00 – 18:00
🎫 Bilety można kupić on-line KLIKNIJ TUTAJ 
🚂 Świat Kolejek to zaledwie dwie większe salki z makietami, malutki pokoik, w którym znajdują się zabawki oraz sklepik. Poziom zadowolenia dzieci jest natomiast porównywalny do odwiedzanych przez nasz dużo większych ekspozycji
🛏 Dla gości Karkonoski SPA 30 % zniżki na bilety dla dorosłych i darmowe wejściówki dla dzieci do 16 roku życia

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment