fbpx

SPICHLERZ GALOWICE

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 2 Min Czytania

🐴 Muzeum Powozów i 300-letni spichlerz

AHOJ! 🔸 W niedzielę w ramach akcji „weekend za pół ceny” wybraliśmy się do oddalonych zaledwie 9 km od Wrocławia – Galowic. Miejsce to słynie z pięknie odrestaurowanego spichlerza, w którym mieści się muzeum powozów. Zatopiony w zieleni, ponad 300-letni budynek przenosi nas w epokę lśniących karet i eleganckie dam. 🏞 Na zewnątrz jest bardzo sielsko – całość w drewnie, kamieniu i cegle. Proponowane zabawy dla dzieci również nie z tej epoki! Zresztą zobaczcie sami na filmiku!
ATRAKCJE DLA DZIECI W GALOWICACH: 
🔸 Przejażdżka bryczką
🔹 Olimpiada Sportów Nietypowych – organizowane przez nas zawody w takich konkurencjach jak dysgolf, rzut podkową czy chodzenie w kieracie to świetna zabawa i sposób na integrację każdej grupy.
🔸 Oryginalna konna kuchnia polowa, powóz z 1905 roku ciągle nam służy! Podajemy z niego takie dania jak żurek czy gulasz.
🔹 Piec chlebowy – ceremonia wypiekania chleba
🔸 Bulodrom – profesjonalne boisko do gry w bule
🔹 Miejsce na ognisko z siedziskami

🐴 MUZEUM POWOZÓW – to wspaniała kolekcja ponad 60 dorożek, sań oraz karet, która zachwyci wszystkich gości. Muzeum to podróż przez trzy piętra zabytkowego spichlerza, na których rozmieszczone są powozy oraz inne eksponaty związane z pracą konia i polską wsią. My tym razem zrezygnowaliśmy – wystarczyły nam 3 pokazowe eksponaty, by przekonać się, że wrócimy tu za kilka miesięcy, gdy chłopcy dorosną. 😁 😏

WIĘCEJ INFORMACJI POD LINKAMI:
📌
Spichlerz Galowice
📍 Muzeum Galowice

Galowice, ul. Leśna 7, 55-020 Żórawina | tel.: 71 316 41 16

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment