fbpx

SIESTRZECHOWICE

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 2 Min Czytania

Ścieżka Przyrodniczo – Edukacyjna W Siestrzechowicach

AHOJ! 🛶 Płyniemy w ten Nowy Rok! Poprzednik pozbawił nas steru i wrzucił na mieliznę. Sytuacja wydawać by się mogła beznadziejna, ale nie dla kogoś, kto wierzy w swoje marzenia. 2020 nie zabrał nam celu i wytrwałości w powrocie na głębokie wody. Czekamy na przypływ i ruszamy w rejs po 2021!

📸 Zdjęcia zostały wykonane na ścieżce przyrodniczo – edukacyjnej w Siestrzechowicach. Poprowadzona wałem Jeziora Nyskiego, znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Ścieżka nosi imię dr. Wojciecha Grabińskiego, wybitnego wrocławskiego ornitologa, który prowadził badania nad Jeziorem Nyskim.

Ścieżka ma długość około 1 km i zaczyna się na końcu ulicy Kopernika, przy wejściu na wał. Umieszczono na niej 7 tablic z opisami ptaków. Jedna z nich pozwala zobrazować przekrój zbiornika wodnego oraz jego mieszkańców. Możemy również zapoznać się z postacią dr Wojciecha Grabińskiego. Jego działania można śmiało uznać za kontynuację dzieła śląskiego i nyskiego ornitologa Paula Kollibaya.

❗️ Cypel to fragment drogi gruntowej między Rościsławem, a Brzeziną Polską. Obie wsie zostały zalane po budowie zbiornika. Cypel pojawia się gdy stan wody w Jeziorze Nyskim jest niski. 

Jeśli spodobał Ci się nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner, Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą stronę na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment