fbpx

JURAPARK – KRASIEJÓW

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 5 Min Czytania

🦕Wasze dziecko uwielbia dinozaury a Wy już nie możecie doczekać się kolejnej części Jurassic Park?

AHOJ! 🦖 JURAPARK Krasiejów to coś właśnie dla Was! 🎢Naukowy park rozrywki, położony niecałe 2h od Wrocławia spodoba się zarówno małym jak i dużym. 👨‍👩‍👧‍👦My byliśmy w parku dwukrotnie, gdy Ituś był malutki i większość atrakcji zwiedził w wygodnej spacerówce i w zeszłym roku. AHOJ PRZYGODO jeszcze nie istniało!😁 Oba wyjazdy niezależnie od wieku dzieci były bardzo udane, choć ten zeszłoroczny zdecydowanie bardziej naukowy –📗chłopcy pojechali z misją znalezienia wszystkich gatunków dinozaurów ze swojej ulubionej książki.

😃Zacznijmy od początku. JURAPARK KRASIEJÓW składa się z kilku części. Nasza podróż zaczynamy od 1️⃣TUNELU CZASU, który przenosi nas do świata dinozaurów. 🚂Wsiadamy do pociągu z otwartymi wagonikami, dostajemy okulary 3D i jedziemy… Jest ciemno, głośno… W tunelu wyświetla się historia świata od wielkiego wybuchu aż do pojawienia się dinozaurów. Film zdecydowanie dla starszych dzieci i ich rodziców. Maluszki nic z tego nie zrozumieją i zapewne przejażdżkę spędzą w ramionach rodziców. Na koniec następuje światłość i jesteśmy w innej erze – w erze dinozaurów!

2️⃣ ŚCIEŻKA EDUKACYJNA, 🏃‍♀️wzdłuż której rozmieszczone są naturalnej wielkości dinozaury. To właśnie tu chłopcy biegali z książką w dłoni i szukali swoich ulubionych dinozaurów. A jest gdzie biegać! 🚶‍♂️Drewniana ścieżka ciągnie się przez prawie 1,5km! (przy wejściu można wypożyczyć DINOWÓZEK, który jest atrakcją samą w sobie). Po drodze „przechodzimy” przez wszystkie ERY, poznajemy mnóstwo dinozaurów, których jest w paku w sumie ponad 200! Możemy zasięgnąć informacji na tablicach informacyjnych lub poskakać po ogromnych odciskach stóp, które zachęcają do dalszej podróży. Największe wrażenie robi oczywiście 60-metrowy Brontozaur pod którego możemy wejść i usiąść na olbrzymiej stopie oraz Tyranozaur Rex przy którym możemy usiąść, napić się kawki lub zjeść lody.

3️⃣ PAWILON PALEONTOLOGICZNY, gdzie przez szklaną podłogę podziwiać możemy skamieliny, zasięgnąć informacji na temat Krasiejowa i dowiedzieć się skąd pomysł na DINO park w takim miejscu.

4️⃣ PREHISTORYCZNE OCEANARIUM, które robi niesamowite wrażenie. 🐋Na wejściu dostajemy okulary 3D i wchodzimy do ciemnego pomieszczenia gdzie wyświetlane są kilkuminutowe obrazy. Olbrzymie ekrany i bardzo dobra grafika sprawia, że przeżywamy coś zupełnie nowego. Na koniec coś dla ludzi o mocnych nerwach – 🦈atak prehistorycznego rekina, który kończy się rozbiciem szyby w akwarium. Jest głośna, straszna muzyka, efekty świetlne i woda tryskająca w naszym kierunki. Spokojnie…. z małymi dziećmi można pominąć ten etap. Koniecznie tam zajrzyjcie!

👧🧒Na miejscu znajdziecie również 5️⃣ KINO 5D, ogromny 6️⃣ PLAC ZABAW, strefę dmuchawców i trampolin, drewniany 7️⃣ TOR PRZESZKÓD, który przeniesie nas do ukrytej krainy i ⛱ 8️⃣ PLAŻY, przy której usytuowano mini 9️⃣ WESOŁE MIASTECZKO🎡. Nie ma wątpliwości!!! Spędzicie tam cały dzień! Dodatkowo naprzeciwko głównego wejścia do Juraparku całkiem niedawno wybudowano 🔟 PARK NAUKI I EWOLUCJI CZŁOWIEKA. Tu jeszcze nie byliśmy! Czekamy aż chłopcy podrosną.

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 JURAPARK ul.1 Maja 10, 46-040 Krasiejów
⏰ Czynny od pon-pt w godzinach 10:00-19:00
🎫 Biletu kupisz klikając tutaj. Nie musisz go drukować! Podchodzimy prosto do wejścia omijając kolejki przy kasie.
💵 Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Parking w cenie biletu!!!
🔹 Na terenie Krasiejowa jest bardzo mało cienia. Wszystkie dinozaury żyją jakby na pustkowiu. Zdecydowanie za mało tu drzew.
🔹Podczas 1,5km trasy znajduje się tylko 1 toaleta, która pozostawia wiele do życzenia.
🔹Wesołe miasteczko kompletnie nie z tej bajki i plaża, która podczas naszego drugiego pobytu była cała w kaczych odchodach. OK, była ZAMKNIĘTA we wrześniu, ale dziecku nie wytłumaczysz, że plaża jest zamknięta gdy droga do stawu, wody i piasku otwarta.
🍟☕️ Co z jedzeniem i piciem? Na terenie parku jest strefa gastronomiczna, kawiarnia oraz sklepik z pamiątkami. Jedzenie ok, od czasu do czasu można zjeść. Na terenie ścieżki edukacyjnej, przy T-rexie również zlokalizowano mini strefę gastronomiczną z kawą, lodami i frytkami.UWAGA nie zawsze czynna! Lepiej dopytać przy wejściu.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment