fbpx

MUZEUM LEGO | KARPACZ

Agnieszka Majewska
Agnieszka Majewska 3 Min Czytania
Muzeum Klocków Lego, Karpacz 2022

Raj dla miłośników klocków LEGO

AHOJ! 🤩 Muzeum Klocków w Karpaczu to jedno z tych miejsc, które nas totalnie zaskoczyło. Nie spodziewaliśmy się po nim zbyt wiele a tu taki sztos! Genialne miejsce, aranżacje, ruchome konstrukcje, światła, muzyka — jednym słowem wszystko.

Wchodząc do świata LEGO, zobaczysz tematyczne wystawy z popularnych bajek i filmów dla dzieci: Harry Potter, Kraina Lodu, Ninjago, Jurasic World, podwodny, podziemny i kosmiczny świat, mnóstwo pojazdów, scenek i kolorowych obrazów.

✔️ Twoim zadaniem będzie odnaleźć kilkanaście elementów z makiety, sterować elektrycznym spychem, pokonać labirynt i wskazać 1 z kilkudziesięciu figurek powieszonych na ścianie.

🤩 Zachwyci cię rakieta, która wylatuje poza gablotę, dyskoteka z bohaterami filmu Lego Przygoda i zaczarowana różdżka Harrego Pottera, która błyska prądem. W interaktywnym Muzeum na dwóch piętrach obejrzysz makiety z serii: Star Wars, Technic, Miners, Atlantis, City, samodzielnie uruchomisz pociąg i wyciąg narciarski, będziesz operatorem maszyny budowlanej i wprawisz w ruch elementy makiety. 

👌 Chłopcy byli tak zafascynowani ekspozycją, że aż im się oczy świeciły. Kilka razy biegali w tę i z powrotem upewniając się, że na pewno wprawili w ruch każdy element, wcisnęli każdy guzik i odkryli dotąd nieodkryte. 😄 Przyznam, że my, dorośli też przepadliśmy… Nie wiem, czy to kwestia charakteru, ale totalnie zanurzyliśmy się w tym świecie. Podziwialiśmy pomysłowość i zaangażowanie, z jakim prowadzona jest wystawa. Niedawno byliśmy na ogromnej wystawie klocków we Wrocławiu. Była z 10 razy większa a zrobiła na nas podobne wrażenie. Muzeum w Karpaczu jest naszym tegorocznym zachwytem. Świetne efekty elektryczne czekać będą na Ciebie dosłownie na każdym kroku. Bardzo polecamy! 

CO WARTO WIEDZIEĆ:
📌 ul. Mickiewicza 11 (wejście od ulicy Konstytucji 3 Maja)
☎️ tel. 602 46 54 58, 602 629 883
📧 kontakt@muzeumklockow.pl
💻 www.muzeumklockow.pl
🎟️ Cennik znajdziesz na stronie muzeum klikając TUTAJ!
🎫 Warto kupić bilet łączony do 2 muzeów: LEGO + KONSOL. Jest tylko jedna zasada: najpierw musisz zobaczyć klocki LEGO. Oczywiście wizytę w obu miejscach możesz rozbić na kilka dni. 
⌚️ Na zwiedzanie zaplanuj minimum godzinę. My spędziliśmy tam 2h i było nam mało!
🏡 Interaktywne Muzeum Klocków Lego mieści się na dwóch piętrach.
🛍️ Przy kasie na samym wejściu znajduje się sklepik z klockami LEGO, kolekcjonerskimi ludzikami, nowymi i starymi zestawami.
🦮 Ekspozycję można zwiedzać ze zwierzętami.

🎥 CHCESZ OBEJRZEĆ ROLKĘ Z TEGO MIEJSCA kliknij tutaj!

⚠️ Muzeum LEGO mieści się w tym samym miejscu co MUZEUM KONSOL I GIER VIDEO. Więcej na jego temat KLIKNIJ TUTAJ!

Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama. 👇

🔹 Polub naszą strone na FACEBOOKU.
🔸 Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
🔹 Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.

Udostępnij ten artykuł
Leave a comment